Sivex Losyon Nedir, Ne İşe Yarar, Günde Kaç Kez Kullanılır?

Uzmanların sivilce sorunu yaşayanlara tavsiye ettiği Sivex Losyon’un kullanım kılavuzunu sizlere sunuyoruz. Sivex Losyon gerçekten işe yarıyor mu? Sivex Losyon fiyatı nedir? Sivex Losyon’un yan etkileri var mı? Birçok sorunuzun cevabını yazımızdan kolayca bulabilirsiniz.

Eczanelerde satılan ve birçok kişi tarafından merak edilen Sivex Losyon, içerdiği etken maddeler nedeniyle sivilcelerin korkulu rüyasıdır. Sodyum sülfacetamidin antibakteriyel etkisi ile akne çatlaklarına derinlemesine etki eden bu losyon uzman doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Kolay kullanımlı şişelerde olduğu için severek kullanılan Sivex Losyon sadece sivilceler için kullanılır. Akneleri hafifleten bu losyonu her gramında 100 mg sodyum sülfacetamid içerdiği için sivilcelerinize uygulayabilirsiniz. Erkeklerin yüzlerinde yoğun kıl köklerinin altında oluşan pembe kabarcıklara etki eden Sivex Losyon, sadece uygulandığı bölgeyi değil çevresini de etkiler. Bu nedenle uyguladığınız bölgeye yoğun bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır. Çok etkili bir sivilce losyonu olduğu için uzman doktorunuzun tavsiyesi üzerine alınmalıdır.

Kullanımı kolay olsa da uzman doktorunuzun reçetesi üzerine uygulamanız gereken bu losyonu çok fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu losyonu nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız sorunlu bölgeyi sabunla iyice temizleyin ve peçeteyle kurulayın. Ardından losyonu doktorunuzun önerdiği şekilde uygulayın ve emilmesi için masaj yapın. Sivilceleriniz azaldığında veya kaybolduğunda bu ürünü bırakmamalı, kullanmaya devam etmelisiniz. Günde iki kez uyguladığınız kremi, uyandığınızda su ile temizleyebilirsiniz.

Sivex Losyon Nedir, Ne İşe Yarar, Günde Kaç Kez Kullanılır?
Sivex Losyon Nedir, Ne İşe Yarar, Günde Kaç Kez Kullanılır?

Sivex Losyondan Sonra Yüz Yıkanır Mı?

Bu losyonu kullandıktan kısa bir süre sonra yüzün yıkanması durumu ise merak konusu. Doktorunuzun belirlediği saat ve günlerde kullanacağınız bu losyonu uyguladıktan sonra yüzünüzü yıkamayın. Sadece gece uyguladığınızda sabah uyanıp su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Gün içerisinde kullandığınızda 1 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Sivex Losyon Fiyatı Ne Kadar?

Sivex sivilce kremi olarak da bilinen Sivex Losyon’un fiyatı doktor reçetesi olunca fiyat değişiyor. Sivex 50 gram losyon 2022 yılı fiyatı 46,49 TL.

Önerilen İçerik :   Gaviscon Şurup Kullanımı? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Bilgi amaçlı paylaşılmıştır, mutlaka doktor talimatı ve kontrolünde kullanmanız gerekir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir