Wilkinson Pomad Nedir, Nasıl Kullanılır, Etkileri, Yan Etkileri

Wilkinson Pomad, aktif bileşen olarak kükürt içeren bir kaşıntı giderici kremdir. Merhem, kaşıntı ve yatıştırıcı özelliklerinin yanı sıra sedef hastalığı, egzama ve akne gibi cilt kusurları üzerinde de son derece etkilidir. Antiparaziter (parazitlere karşı etkili) özelliği sayesinde uyuzların dahi tedavi edemediği yaraları iyileştirme özelliğine sahiptir. Hatta birçok uyuz ilacına göre çok daha iyi sonuç vermesi, uyuz vakalarında sıklıkla reçete edilmesine neden olmuştur.

Wilkinson Pomad Nedir? Bu Ne İşe Yarıyor?

Aktif bileşenleri sayesinde birçok cilt problemini ortadan kaldırır ancak kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmalısınız. Çünkü ilaç alerjik yapıya sahip kişilerde yan etki gösteriyor. Kremin sürüldüğü bölgede bakteri ve parazitlerin üremesine izin vermez. Böylece cilt probleminiz kısa sürede ortadan kalkacaktır. Wilkinson Pomad kullanabileceğiniz cilt sorunları şu şekildedir;

 • Sedef hastalığı tedavisi
 • Uyuz ve kaşıntı
 • Çeşitli nedenlerle ciltte oluşan kaşıntıların giderilmesi
 • Akne ve sivilce sorununun giderilmesi
 • Egzama tedavisi
 • Parazit tedavisi
 • Mantar tedavisi
 • Sonuçsuz uyuz tedavisi
Wilkinson Pomad Nedir, Nasıl Kullanılır, Etkileri, Yan Etkileri
Wilkinson Pomad Nedir, Nasıl Kullanılır, Etkileri, Yan Etkileri

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır?

Bu pomatın kullanımının diğer kremlerden farklı olduğunu baştan söyleyelim. Öncelikle bu kremi kullanacak olan hastanın duş alması ve iyice temizlemesi gerekir. Doktor aksini söylemediği sürece, hasta merhemi boyundan aşağıya (hasta olmayan bölgeler dahil) 3 gün boyunca her gün ovmalıdır. Süre sonunda hasta steril iç çamaşırı giymelidir.

Wilkinson Pomad’ın Yan Etkileri Nelerdir?

Yan etkiler genellikle alerjisi olan kişilerde görülür. Wilkinson merhem kullananlarda yan etkiler görülürse hastada solunum güçlüğü ve hırıltılı solunum görülebilir. Ayrıca deri döküntüsü oluşabilir. Kısa süreli kaşıntı, kullanımının sona ermesiyle normaldir. Ancak kaşıntının uzun süre kaybolmadığı durumlarda doktora başvurmak gerekir. Hamile ve emzikli annelerin yanı sıra altı yaşın altındaki çocuklar kullanmadan önce bir doktora danışmalıdır.

Önerilen İçerik :   İburamin Zero Kullanımı, Faydaları ve Yan Etkileri

Wilkinson Pomad Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt rahatsızlığınız varsa ve Wilkinson Pomad kullanmayı düşünüyorsanız; Yanmış, çatlamış ve yaralanmış ciltlerde kullanmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Parazit öldürücü etkisi son derece yüksek olan kremi yüzünüzde ve genital bölgenizde kullanırken çok daha dikkatli olmalısınız. Yutulması veya gözle teması halinde çok ciddi sonuçlara yol açabileceğinden küçük çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir. Maksimum etki için kremin ovulması gerekir. İlaç hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, ilacın kullanma talimatı size ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlayacaktır.

Bilgi amaçlı paylaşılmıştır, mutlaka doktor talimatı ve kontrolünde kullanmanız gerekir.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir