Geğirmeye Ne İyi Gelir – Doğal Geğirme Gidericiler

Geğirme, doyurucu bir yemekten sonra tatmin olmanın bir işareti olarak kabul edilir. Bununla birlikte, kendinizi çok sık geğirirken bulursanız, mide-bağırsak yolunda (GIT) gaz birikiminin bilimsel adı olan gazdan muzdarip olmanız muhtemeldir. Bu halka açık bir yerde olduğunda oldukça utanç verici olabilir; ama daha da önemlisi, bazı insanlar geğirdiklerinde de rahatsızlık hissederler. İşte aşırı geğirmeden muzdaripseniz deneyebileceğiniz bazı doğal çözümler.

Zencefil

Zencefil, gaz giderici etkiye sahip uçucu yağ içerir, yani GIT’den gazın atılmasına yardımcı olur. Ayrıca, sindirim etkisine sahiptir ve oluşan gaz miktarını azaltarak yiyecekleri daha kolay sindirmenize yardımcı olabilir. Tadını beğendiyseniz, dış kabuğunu soyup soyduktan sonra taze zencefil köksapını çiğneyin. Ancak çiğ baharatlı aromayı taşıyamayacak kadar fazla bulursanız, biraz zencefil rendeleyin ve yaklaşık 1 çay kaşığı kadarını kaynar suda yaklaşık 5 dakika demlenmeye bırakın, süzün, soğutun ve için. Fasulye ve bezelye, GIT’de gaz üretimi söz konusu olduğunda yaygın suçlulardır ve bu nedenle, bunları pişirirken biraz ezilmiş zencefil eklemek, şişkinliği önlemenize yardımcı olabilir.

Geğirmeye Ne İyi Gelir - Doğal Geğirme Gidericiler
Geğirmeye Ne İyi Gelir – Doğal Geğirme Gidericiler

Rezene

Rezene veya saunf mükemmel bir gaz gidericidir ve tek yapmanız gereken bir şeyler yedikten hemen sonra birkaç rezene tohumu çiğnemektir. En iyi sonuçlar için, günümüzde mevcut olan tatlandırılmış ve aromalı çeşitler yerine doğal tohumlarla gidin.

Kakule

Kakule esas olarak yemek hazırlarken aroma verici olarak kullanılır ancak aynı zamanda şişkinlikten kurtulmaya yardımcı olan uçucu yağ içerir. Yemekten sonra birkaç kakule tohumu çiğneyin; sadece geğirmeyi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda nefesinize tat verir ve hazımsızlıktan kaynaklanan kötü nefesi maskelemeye yardımcı olur. Aromasını tohumları doğrudan çiğnemek için çok güçlü bulursanız, bir bardak suya yaklaşık 1 çay kaşığı kakule tohumu ekleyin, kaynatın ve bu çayı hala sıcak ama yudumlayabilecek kadar rahatken için.

Önerilen İçerik :   Üzüm Sirkesinin Faydaları Nedir

Sirke ve Limon

Sirke doğal bir sindirim sistemidir ve GIT’inizin yiyecekleri daha iyi sindirmesine yardımcı olabilir. Bu, sindirilmemiş gıdaların alıkonma ve gaz üretmek için fermente olma şansının daha az olduğu anlamına gelir. En iyi sonucu elde etmek için, bir bardak suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ve limon suyu ekleyin, iyice karıştırın ve yemekten birkaç dakika önce için.

Nane

Nane veya pudina, safranın sindirim sistemine salgılanmasını destekleyen mentol içerir. Bu nedenle, sindirim problemlerinden kaynaklanan gazın neden olduğu geğirmeyi azaltmaya yardımcı olabilir. Bir avuç nane yaprağını ezin, bir bardak suya ekleyin ve günde bir kez için; En iyi sonuçlar için bunu yaklaşık iki hafta boyunca tekrarlayın. Alternatif olarak, nane yapraklarını kaynar suda birkaç dakika demleyerek bir çay hazırlayın, süzün ve için. Ayrıca nane yapraklarını da pişirdiğiniz diğer yemeklere ekleyerek sindirim etkilerinden faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir