Muscoflex Kas Gevşetici Krem Nasıl Kullanılır, Etkileri Nelerdir?

Muscoflex kas gevşetici krem, ağrıyı gidermek için kullanılan topikal bir ilaçtır. Osteoartrit (kemik uçlarındaki yumuşak doku yıprandığında ortaya çıkan bir durum) ve romatoid artrit (küçük eklemde şişme ve ağrıyı içeren kronik bir durum) ile ilişkili orta derecede ağrı ve eklem şişmesini tedavi etmek için kullanılan etkili bir ilaçtır.

Tendinit (kası kemiğe bağlayan dokunun iltihaplandığı bir durum), akut suşlar, burkulmalar, spor yaralanmaları ve kas tendiniti (tendon dejenerasyonu) gibi durumlara iyi gelmektedir. Aynı zamanda kas ağrıları ve sırt ağrılarını gidermek için de kullanılır. Vücudunuzdaki ağrı ve şişmeye neden olan kimyasal habercilerin oluşumunu engelleyerek çalışır. Muscoflex kas gevşetici krem çok nadiren yan etki gösterir. Uygulama yerinde tahriş, yanma hissi, kaşıntı veya kızarıklık hissedebilirsiniz. Alerjiniz varsa Muscoflex kas gevşetici krem kullanmaktan kaçının.

Muscoflex kas gevşetici krem, doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Bu ilacın tüm faydalarından yararlanmak için günde 3-4 kez kullanmanız önerilir. Muscoflex kas gevşetici krem sadece topikal kullanımla sınırlı olduğundan hamilelikte ve emziren annelerde kullanımı güvenlidir. Muscoflex kas gevşetici krem gözlerle veya açık yaralarla doğrudan temasından kaçının. Yanlışlıkla temas halinde, suyla iyice durulayın.

Ne Zaman Kullanılmaz?

Alerji

Bu ilaca karşı alerji geçmişiniz varsa Muscoflex almayınız. Deri döküntüsü, kurdeşen (kaşıntı ve acı veren döküntüler), şişme (yüz, dudaklar, dil vb.), nefes almada zorluk vb. belirtiler fark ederseniz tıbbi yardım alın.

NSAID Kaynaklı Astım

NSAID’ler (steroidal olmayan anti-inflamatuar ilaçlar), ağrı ve iltihabı azaltan bir ilaç grubudur. NSAID’nin neden olduğu astım, vücudun hava yolunuzu daraltarak ve solunum yollarında mukus salgısını tetikleyerek ciddi astım ataklarına ve solunum zorluğuna yol açarak tepki gösterdiği solunum sisteminin alerjik bir durumudur. Muscoflex bu durumda kullanılması önerilmez.

Önerilen İçerik :   En İyi Reçetesiz Uyku İlaçları - 2022 Güncel Liste

Muscoflex Kas Gevşetici

Dozaj

Kaçırılan Doz

Muscoflex dozunu unuttuysanız, hatırladığınız anda onu uygulayınız. Kaçırılan dozu telafi etmek için aşırı miktarda kullanmayınız.

Aşırı Doz

Muscoflex aşırı dozunun ciddi etkilere neden olması muhtemel değildir. Ancak bu ilacın yutulması zarar verebilir ve acil tıbbi müdahale gerekebilir.

Genel Talimatlar

Muscoflex sadece harici kullanım için tavsiye edilir. Gözler, mukoza zarları veya açık yaralarla temasından kaçının. Temas halinde bol su ile yıkayınız. Jeli yanlışlıkla yutarsanız, derhal tıbbi yardım alın. Muscoflex, hafif ve orta şiddette ağrıların giderilmesinde kullanılır. Gerekli miktarda Muscoflex doktorun talimatına göre uygulayınız. Tavsiye edilenden daha kısa veya daha uzun süre kullanmayın. Doktor tarafından özel olarak talimat verilmedikçe uygulama alanını bandaj veya başka bir örtü ile örtmeyin.

Uyarılar

Özel Popülasyon İçin Uyarılar

Gebelik

Muscoflex, fetüsünüze zarar verebileceğinden hamilelikte kullanılması güvenli değildir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Emzirme

Muscoflex emzirmede zararlı olduğu bilinmemektedir. Ancak bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Genel Uyarılar

Harici Kullanım

Muscoflex sadece harici kullanım için tavsiye edilir. Gözler, mukoza zarları veya açık yaralarla temasından kaçının. Yanlışlıkla temas halinde parçaları suyla iyice yıkayın.

Cilt Alerjileri

Muscoflex döküntü, kurdeşen (acıyan kaşıntılı döküntüler) ateş gibi ciddi cilt alerjilerine neden olabilir. Alerjik semptomlar geliştirirseniz derhal doktorunuzu bilgilendirin.

Diğer ilaçlar

Muscoflex diğer birçok ilaçla etkileşime girebilir ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle, mevcut tüm ilaçlarınız hakkında doktorunuzu bilgilendirmeniz önerilir.

Çocuklarda Kullanım

Muscoflex, doktor tarafından yönlendirilmedikçe 14 yaşından küçük çocuklarda kullanılması önerilmez.

 

bilgi amaçlı paylaşılmıştır, mutlaka doktor talimatı ve kontrolünde kullanılmalıdır

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir