Her Yerde Yapabileceğiniz Seyahat Dostu Vücut Ağırlığı Egzersizleri

Yoğun bir seyahat haftası fitness rutinimizi bozabilir ve antrenmanlarımıza ara vermemizi zorlaştırabilir. En sevdiğiniz ders için spor salonuna gidemeseniz veya dışarıda koşuya çıkamasanız bile, bu etkili seyahat dostu vücut ağırlığı egzersizlerini oturma odanızda veya otelinizde yapabilirsiniz. Hareket etmeye devam etmek için bu hızlı ve kolay ekipmansız egzersiz videosunu deneyin. 5 dakikalık hızlı bir egzersiz için her egzersizden 5-10 tekrardan oluşan 1 setle başlayın. Daha fazla yoğunluk için set sayısını artırın.

Her Yerde Yapabileceğiniz Vücut Ağırlığı Egzersizi

Squat

Dizlerinizin ayak parmaklarınızın ötesine uzanmadığından emin olun. Ağırlığınızı topuklarınızda tutun, nötr bir omurga sağlayın, göğsünüzü açık tutun ve kalçalarınızı esnetin.

Her Yerde Yapabileceğiniz Seyahat Dostu Vücut Ağırlığı Egzersizleri
Her Yerde Yapabileceğiniz Seyahat Dostu Vücut Ağırlığı Egzersizleri

Yan Plank Şınav

Dizlerinizin veya ayak parmaklarınızın üzerinde başlayın ve vücudunuzu şınav pozisyonuna getirin. Yukarı iterken yan plank pozisyonuna geçin. Her bir taraf bir tekrardır.

Dağ Tırmanıcılarına Plank Presi

Elleriniz omuzlarınızın altında olacak şekilde plank pozisyonunda başlayın. İki dağ tırmanışını tamamlayın (sağ bacağınızla başlayarak), ardından ellerinizi dirseklerinizle değiştirin ve ellerinize geri bastırın (sağ elinizle başlayarak). Sol tarafta tekrarlayın.

Köprü

Dizleriniz yumuşak ve ayaklarınız kalça genişliğinde yerde olacak şekilde sırt üstü başlayın. Kalça kaslarınızı sıkın, göbeğinizi içeri çekin ve kalça kaslarınızı ve hamstringlerinizi çalıştırarak kalçanızı yerden kaldırın.

Bisiklet veya Çift Bacak Kalça İtme

Sırtüstü pozisyonda başlayın ve sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Omuzlarınızı yerden kaldırmak için karın kaslarınızı kasın ve gövdenizi hafifçe döndürürken alternatif bacak presleri yapın.

Ters Yengeç Yürüyüşü

Oturur pozisyonda başlayın ve köprü şeklinde yukarı itin. Sağ elinizi ve sol bacağınızı kaldırın ve kalçanızı yerden kaldırıp gövdenizi döndürerek vücudunuz boyunca ayak parmaklarınıza doğru uzanın. Sol tarafta tekrarlayın.

Önerilen İçerik :   Tüp Mide Ameliyatıyla Sağlıklı Kilo Verme: Op.Dr. Mustafa Coşkun'un Yolculuğu

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir