Egzersizlerle Evde Kalça ve Basen Eritme Yolları

Daha fit olmak istiyorsanız, kalçalarınızdan nasıl kilo vereceğinizi bilmek gündeminizin üst sıralarında olabilir. Eğer durum buysa, vücudunuzun sadece bir bölgesinde kilo vermeyi hedeflemenin gerçekten mümkün olmadığını öğrenmek sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Kilo vermek, sadece istediğiniz bölgelerden değil, her yerden kilo vermeyi içerir.

Ancak, beslenmenizi ve egzersizlerinizi kontrol altına alırsanız, özellikle de kilo vermek için en iyi egzersizlerin yardımıyla, kalçalarınızdan ve vücudunuzun geri kalanından aynı anda kilo vermek mümkündür. Kilo verme söz konusu olduğunda, rakamları hesaplamak ve kalori açığına girmek için ne yiyeceğinizi ve ne zaman egzersiz yapacağınızı belirlemek ilk adımınızdır, böylece yaktığınızdan daha az kalori alırsınız. Bu konuda daha fazla bilgi için, kilo vermek için nasıl kalori açığı oluşturacağınızı öğrenin. Kalori açığını sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmek, diyetimizi değiştirmekten birkaç kalori daha yakmak için kendinizi zorlamaya kadar birkaç farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Hangi yolu seçerseniz seçin, istediğiniz sonuçları görebilmek için küçük, sağlıklı değişiklikler yaptığınızdan ve bunlara bağlı kaldığınızdan emin olun.

Kalçalarınızdan Kilo Vermek İçin En İyi Egzersizler

HIIT (yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman)

Bir HIIT antrenmanı sadece kalp sağlığı ve metabolizmayı hızlandırmak için değil, aynı zamanda ‘HIIT yapmak’ yağ yakmak için de harikadır. Yapılan bir çalışma şu sonuca varmıştır: “Veriler, HIIT ve sürekli orta yoğunluklu antrenmanın benzer 24 saatlik enerji harcamasına neden olduğunu göstermektedir; bu da daha düşük toplam antrenman hacmi ve zaman taahhüdüne rağmen vücut kompozisyonunda bildirilen karşılaştırılabilir değişiklikleri açıklayabilir.” Daha az egzersizle daha fazla yağ yakarsınız.

Koşu

HIIT antrenmanları kadar zaman açısından verimli olmayabilir, ancak koşu forma girmek ve kardiyovasküler sağlığı iyileştirmek için hala harika bir yoldur. Koşu ve diğer orta düzeyde efor gerektiren antrenman türleri, uzun zaman aldığı için sağlığınızı olumlu yönde etkileyebilecek uzun vadeli alışkanlıklar geliştirmenize yardımcı olabilir. 5K koşusu 45 dakikanızı alabilir, ancak bu süre zarfında bol miktarda kalori yakarsınız ve ayrıca koşarken yemek yemezsiniz.

Önerilen İçerik :   30 Dakikalık Plaj Egzersizi

Squat

Squat bileşik bir egzersizdir, yani squat yaparken sadece birkaç kas yerine bir dizi kası kullanırsınız. Squat ayrıca esas olarak vücudunuzdaki en büyük kas olan gluteus maximus’u hedef alır, bu nedenle squat yaparak bol miktarda kalori yakarsınız. Kalça kaslarının yanı sıra, squat yaparak kuadriseps ve merkez bölgenizi de güçlendirirsiniz, bunların hepsi duruşunuza ve dolayısıyla uyku ve genel konfor seviyenize yardımcı olabilir.

Egzersizlerle Evde Kalça ve Basen Eritme Yolları
Egzersizlerle Evde Kalça ve Basen Eritme Yolları

Ters Lunge Hareketi

Squat hareketine benzer şekilde, lunge hareketi de esas olarak vücudunuzun alt kısmını ve merkez bölgenizi hedef alır. Karışıma bir diz sürüşü ekleyerek – hamleden geri gelirken dizinizi yukarı kaldırarak – harekete biraz patlayıcılık katarsınız ve vücudu tek bacak üzerinde dengelemek için gerçekten merkez bölgeyi çalıştırırsınız. Ters lunge yaparken, rahatça yapabildiğiniz kadar derine inin ve ağırlığın çoğunu ön bacakta tutun. Dizinizin çok fazla öne doğru uzanmasına izin vermeyin ve denge için kolunuzu kullanın. Bacaklarınızı daha fazla mı çalıştırmak istiyorsunuz? Lunge hareketini nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra, yanmayı gerçekten hissetmek için karışıma bir direnç bandı eklemeyi deneyin!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir