Hamileler için Alternatif Fitness Hareketleri

Hamileler birçok değişiklik geçirir ve genellikle anneyi ve bebeği rahat ettirmek için günlük rutininizde ayarlamalar yapmanız gerekir. Hamilelikte beslenme planı, kapsamlı beslenme ve fitness bilgilerinin yanı sıra annelerin sağlığına bütünsel bir bakış sunar. Bu planı tamamlamak için, hamileler için vücudunuzu destekleyecek ve güçlendirecek beş kolay fitness hareketini burada bulabilirsiniz.

Hamile Vücutlar için Alternatif Fitness Hareketleri

Split Squat

Bu hareket vücudun alt kısmını güçlendirmek ve annelik yolculuğunuzda günlük fonksiyonel görevlerinizi desteklemek için hizalanmaya odaklanmak için harikadır. Eğer 2. veya 3. trimesterdeyseniz, dengenizi desteklemek için bir duvar veya sabit bir yüzey de kullanabilirsiniz.

Hamileler için Fitness Hareketleri
Hamileler için Fitness Hareketleri

Ayakta ABS

Güvenli core çalışması, şiddetli diastasis recti’yi önlemeye yardımcı olmak için harikadır. Bu egzersizde, hamilelik boyunca sizi destekleyen transvers abdominis kaslarınızı eğitmek ve sıkılaştırmak için çalışıyoruz.

Kuş Köpeği

Bu hareket çekirdek stabilitesini ve beli güçlendirmeye yardımcı olur. Plank gibi karın egzersizlerine harika bir alternatiftir ve hamileliğinizde ilerledikçe ortadan kaldırabileceğiniz bir egzersiz olabilir.

Klamşeller

Hamileliğim boyunca iç uyluk ve kalça ağrısı yaşadığım için bu egzersizi seçtim. Pelvik taban terapistim, yanal bacak kaldırma, bir bantla yanal squat yürüyüşleri ve istiridye kabuğu gibi egzersizlerle desteklemek için gluteus mediusumu güçlendirmeyi önerdi. Benim gibi kalça ağrısı veya pelvik ve kasık ağrıları yaşıyorsanız, bu yardımcı olabilecek bir egzersiz olabilir.

Diz Çökerek İtme

Alt vücut gücünüzü geliştirdikçe ve kalça kaslarınızı güçlendirdikçe, bu squat varyasyonunu ağırlıkla veya ağırlıksız olarak ayakta durmak yerine squat yapmak için güvenli bir yol olarak kullanabilirsiniz. Ekstra rahatlık için dizlerinizin altına bir havlu veya mat yerleştirebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Kilo Vermek için Gerçekten Ne Kadar Yürümeniz Gerekiyor?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir