Yüzdeki Sivilceler Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Mükemmel bir cilde sahip olmak için yapabileceğiniz birçok faydalı aktivite vardır. Akne karşıtı bir cilt bakım rutini benimsemek, bu rutinlerden biri gibi görünüyor. Cilde agresif bir şekilde zarar verdiği için kimyasal yüklü ürünlere olan talepte ciddi bir düşüş görüyoruz. Bunun yerine insanlar, özellikle uzun süre kullanıldığında güvenli ve nazik oldukları için doğal cilt bakım ürünlerine yöneliyor. Akne tedavisinde kullanabileceğimiz bu tür sağlıklı ve doğal bileşenlerden biri de Çay Ağacı Yağıdır. Yüzdeki sivilceler izlerini kontrol etmeye yardımcı olur ve cildin parlaklığını artırır. Tıbbi özellikleriyle bilinen çay ağacı yağı, her cilde uygun olmasıyla doğanın nimetlerinden biridir.

Yüzde Neden Sivilce Çıkar?

Çok çeşitli faktörler cilt çatlaklarına yol açabilir. Bununla birlikte, yüzdeki ani sivilcelerin birincil nedenlerinden biri sebumun aşırı üretimidir. Şimdi, ani cilt patlamalarına yol açan diğer faktörlere bakalım.

  1. PM temizlik rejimine uymuyorsunuz: Günlük koşuşturmalarınız arasında bile, AM ve PM rutininizi takip etmenizi öneririz. Ancak, PM rutininizi atlamak, gözeneklerin kir, makyaj kalıntısı ve yağ ile tıkanmasına izin vermek anlamına gelir. Sonuç olarak, düzenli olarak temizlenmeyen ciltte sık sık akne görülür.
  2. Yaşam tarzı faktörleri: Stres, uykusuzluk, sağlıksız beslenme, alkol veya sigara tüketimi gibi çeşitli yaşam tarzı faktörleri sivilce ve yara izlerinin oluşmasına neden olabilir. Ayrıca bu faktörler yağ bezlerini aşırı yağ üretmeye teşvik ederek cilt gözeneklerini tıkar.
  3. Koruyucu maskeler cildinize uygun değildir: COVID-19 pandemisi bizi güvende kalmaya ve yüz maskesi takmaya teşvik etti. Çenenizde veya yanaklarınızda sık sık sivilce oluşması da her gün aynı maskeyi takmanızdan kaynaklanabilir. Kirler ve nem maskenin altında hapsolur ve ter ve sebumla karışarak cildi sivilcelere eğilimli hale getirir.
  4. Cildinize aşırı peeling uyguluyorsunuz: Günlük peeling cildiniz için çok sorunlu olabilir. Cildin koruyucu bariyerini ve pH seviyesini bozabilir. Bu şekilde, çatlakları ovalayarak cildiniz için daha fazla soruna davetiye çıkarmış olursunuz. Bu, yüzdeki sivilcelerin oluşumunu engellemeyecek, aksine yenilerini tetikleyecektir.
  5. Kimyasal olarak zenginleştirilmiş kozmetik ürünlerden uzak durun: Zararlı kimyasallarla yüklü bazı kalitesiz ürünler siyah nokta, beyaz nokta, akne ve sivilcelere yol açan birçok nedenden biridir. Cilt bakımı sorunlarını tedavi etmek için toksin içermeyen cilt bakım ürünlerini tercih etmek her zaman güvenli ve daha iyidir.
Önerilen İçerik :   Yüz Yogası ile Cildinizdeki Kırışıklıkları Azaltın
Yüzdeki Sivilceler Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?
Yüzdeki Sivilceler Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Çay Ağacı Yağının Cilt İçin Faydaları

Yüzdeki sivilceleri tedavi etmenin yanı sıra, çay ağacı yağı cilde birçok yönden fayda sağlayabilir. Anti-bakteriyel, anti-enflamatuar ve anti-parazitik özellikleri ile çeşitli cilt sorunlarına yardımcı olur. Öyleyse, çay ağacı yağının cildiniz için avantajlarını biraz inceleyelim.

Doğal olarak parlayan bir cildi destekler: Temel antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından zengin olan çay ağacı yağı, cildi sağlıklı hale getirir, akneyi tedavi eder ve nemlendirme sağlar. Ayrıca cilde doğal bir ışıltı verir ve cildi yumuşatır.

Çay Ağacı Yüz Serumumuz gibi Çay ağacı yağının iyiliği ile desteklenen ürünleri de tercih edebilirsiniz. Akne patlaklarının önlenmesine ve tedavisine yardımcı olur ve aşırı sebum üretimini engeller.

Cilt enfeksiyonlarıyla savaşır: Sedef hastalığı, egzama, uçuk veya ayak mantarı gibi herhangi bir cilt enfeksiyonundan muzdaripseniz, çay ağacı yağı en iyi çözümdür. Anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar özellikleri sayesinde cildinizi bu cilt bakımı sorunlarından iyileştirmeye yardımcı olur. Ek olarak, bu esansiyel yağı bir miktar taşıyıcı yağ ile birlikte kullanmak cilt iltihaplarını ve yüzdeki kaşıntılı sivilceleri yatıştırmaya yardımcı olacaktır.

Yaraları iyileştirir: Çay ağacı yağı küçük yaraları, kesikleri ve yanıkları iyileştirmek için yaygın olarak bilinir. İyileşme sürecini hızlandıran ve yarayı diğer enfeksiyonlar için bir üreme alanı haline gelmekten koruyan etkili özelliklere sahiptir.

Sağlıklı, gençleşmiş bir cilt için Çay Ağacı Vücut Yıkama ürünümüzü deneyebilirsiniz. Cildin detoksifikasyonuna yardımcı olan ve cilt enfeksiyonlarını tedavi eden Çay Ağacı ve Neem’in iyiliği ile yüklüdür. Ayrıca cildinize zarar verebilecek bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olur ve epidermis tabakasını etkili bir şekilde nemlendirir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir