Gebelikte Akıntı Sorunu

Gebelikte akıntı nasıl olur, gebelikte akıntı normal mi akıntı olur mu, gebelik döneminde kahverengi akıntı, gebelik akıntısı, gebelik akıntısı ne zaman başlar, gebelik akıntıları.

Gebelerde fizyolojik akıntı artar. Estrojen artışına bağlı rahim boynu salgı bezlerinin salgısının artmasına bağlıdır. Enfeksiyöz nedenler ekarte edilmelidir. Gebeliğin fizyolojik akıntısı renksiz ve kokusuzdur. Eğer, akıntınız kötü kokulu ise, sarı iltihabi renkte ise, beyaz süt kesiği gibi ise ve beraberinde kaşıntı yanma gibi şikayetler de varsa enfeksiyon olabilir.

Gebelik sırasında sık görülen şikayetlerden biri de tekrarlayıcı vajinal mantar (candida) enfeksiyonlarıdır. Gebelikte vajinanın asiditesi ve glikojen miktarındaki değişimlere bağlı olarak mantar enfeksiyonlarına uygun bir zemin oluşur. Enfeksiyonlar, erken doğum riskini artırabileceğinden tedavi edilmelerinde fayda vardır.

Gebeliğin 2. yarısında aniden fazla miktarda olan su gibi akıntılar zarların erken açılmasına bağlı olabilir. Böyle bir durum süz konusu olduğunda mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir.

Bu yazı gebelikte akıntı nasıl olur, gebelikte akıntı normal mi akıntı olur mu, gebelik döneminde kahverengi akıntı, gebelik akıntısı, gebelik akıntısı ne zaman başlar, gebelik akıntıları konusunda yazılmıştır.

Önerilen İçerik :   Gebelikte Epilasyon

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir