Lohusa Pijaması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni doğum yapan anneler bebek heyecanı ile kendilerini daha mutlu hissederler. Ama bu mutluluk ve heyecan yanlış seçilen kıyafetler ve pijamalar nedeni ile yarım kalabilir. Bu gibi rahatsız edici problemeler ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka daha dikkatli ve özenli seçimler yapmanız gerekir. Bu sayede artık daha rahat bir lohusalık dönemi geçirmeye başlayabilirsiniz.

Sadece rahatlık konusu değil, aynı zamanda da mutlaka estetik konularına da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü doğum yaptıktan sonra pek çok bayan lohusa sendromuna girebiliyor. Bu gibi durumlarda kendilerini bitkin ve fiziksel olarak daha yetersiz görmeleri olası bir durumudur. Dolayısı ile yeni doğum yapmış olan annenin mutlaka her bakımdan kendini daha güzel ve özel hissetmelidir. Bunun için ise lohusalara özel olarak hazırlanan pijamaları tercih edebilirsiniz.

2022 Yılı Lohusa Pijama Trendleri

2022 yılında yeni doğum yapmış annelere özel pek çok pijama modelleri mevcuttur. Hem rahat hem de estetik bir görünüme sahip oldukları için evde ve uyurken kullanımı avantajlı olacaktır. Günlük yaşamda kullanılan pijama modellerinden çok daha farklı şekilde üretilmektedir. Özellikle rahatlığının yanı sıra dış görseli ile de pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Dilerseniz tam takım olarak dilerseniz de sadece tek parça olarak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Bu yıl yaz sezonu için birbirinden farklı çeşitte üretilmiş lohusa pijama modelleri mevcuttur. En sevilen ve en çok tercih edilen modeller ise;

  • Askılı tek parça modeller; doğumdan hemen sonra yanı hastanede tercih edebileceğiniz bir modeldir. Özellikle normal doğum yapan bayanlar için büyük bir konfora sahiptir. Çünkü doğumdan sonra yaşanan vücut yorgunlukları ve sık sık idrara çıkma ihtiyacı için ideal bir model olacaktır. Tek parça olması nedeni ile pratik bir kullanım imkanı tanımaktadır.
  • Uzun kollu tek parça pijama modelleri; bu modeller, sizi soğuğa karşı koruyacaktır. Doğum sonrası bel ağrısı ve karın ağrısı çok görülmektedir. Gece uyurken bel ve karın bölgenizin açılmasını engeller. Dolayısı ile soğuktan etkilenmenizin ve bölgesel ağrılarınızın ortadan kalkması için de büyük bir avantaja sahiptir. Önünde bulunan geniş yakası ve düğmeleri sayesinde bebeğinizin kolayca emmesini de sağlayabilirsiniz. Özellikle bebekler yeni doğdukları dönemde geceleri sık sık uyanabiliyor. Bu durumda terli ve bitkin olan vücudunuz da üşüme gibi sorunlarla karşılaşmayacaktır.
  • İki parça lohusa pijama modelleri; iki parça modeller lohusalık döneminde kullanılabilecek en ideal lohusa pijama modelleri arasında yer almaktadır. Alt üst takım olmaları sayesinde hem daha şık hem de daha kullanışlı olarak karşımıza çıkar. Alt üst takımlarda desen detayları ve renk detayları birbiri ile aynıdır. Bu nedenle sizlerde dilediğiniz gibi özgür ve rahat olmak adına bu tarz pijama modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modellerin alt kısmında bulunan ayarlanabilir lastik sayesinde belinize zarar vermeden bel ayarlaması da yapabilirsiniz.
  • Sabahlıklı lohusa pijama takımları; sabahlık olarak tek parça ürün satın alabileceğiniz gibi takım halinde de siparişlerinizi verebilirsiniz. Takım halinde sabahlık aldığınız zaman fotoğraf çekimleri başta olmak üzere ani gelen misafirlerinizi de çok rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Yani sizler anlık programlarınız için pijamalarınızı çıkarmanıza gerek kalmadan tüm misafirlerinizi çok daha rahat ağırlayabilirsiniz. Ayrıca sabahlıklarda bulunan geniş cep detayları sayesinde bebeğinizin emziğini, ıslak mendilini ve bezini cebinizde daha kolay bir şekilde taşıma olanağına da sahip olabileceksiniz.
Önerilen İçerik :   Gebelikte Kabızlık

Lohusa Pijamaların Seçimi Neden Önemlidir?

Normal zamanda kullandığınız pijamaları doğumdan sonra veya hamilelik dönemlerinde kullanmanız mümkün olmayacaktır. Çünkü normal zamanda kullanılan hiçbir giysi vücut ölücülerinize uyum sağlamaz. Öte yandan doğumdan sonra elbette hem rahatlık hem de pratik olma konusuna daha fazla özen göstermeniz gerekecektir. Örneğin bebeğinizi emzirmek istediğinizde lohusa pijama modellerinde bulunan ön düğme ve geniş yakalar sayesinde daha rahat bir şekilde emzirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Lohusa Pijama Modelleri Fiyatları

Lohusa pijama modellerinin fiyatları kumaşın kalitesine göre değişmektedir. Pamuklu ve esnek olan kumaştan üretilen pijama çeşitleri fiyat olarak daha yüksektir. Ama yeni doğum yapmış annelerin daha fazla rahat etmesini sağlamaktadır. Bu nedenle sizler de fiyat konusundan önce mutlaka kalitesine ve kullanım kolaylığına dikkat etmelisiniz.

 

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir