Soğan Çorbası Diyeti Zayıflatır mı?

Soğanın insan bedenine ve sağlığına sayısız bir takım faydalarının olduğu bilinmektedir. Ancak soğan yemeklerde veya salatalarda kesilerek yenildiğinde içerdiği uçucu enzimler gittiği için sağlık kürlerinde kullanılabilecek kadar etkili olamayabilir. Bu durumda soğanı ya bütün halde yemek gerekiyor ya da soğan suyunu çıkararak içmek gerekiyor. Özellikle zayıflamak için yapılan bitkisel soğan kürlerinde uzmanlar soğan suyunun kullanılmasını öneriyorlar. Soğan suyu kürünü uyguladığınızda bu bitkisel zayıflama kürüyle hem yağlarınızı eritecek hem de vücuttan toksin atarak metabolizma hızınızı daha yüksek seviyelere çekebileceksiniz.

Zayıflamak için soğan suyu kürü tarifi

Yukarıda da bahsedildiği gibi bedende biriken toksinleri atmaya ve kalıcı kilo vermeye yarayan soğan suyu kürü en etkili bitkisel zayıflama kürlerinin başında gelmektedir. Soğan suyu kürünün zayıflamak için kullanımının yanında sivilcelere bitkisel çözüm, ve cilt bakımı, adet söktürme, menopoz döneminde bir takım sorunlara karşı da bitkisel tedavi olanağı sağladığı bilinmektedir. Soğan suyu kürünün yapılışı ve uygulanışı ise son derce basittir.

Öncelikle soğan suyu kürünün 2 değişik yapılış yolu vardır. Bunlardan birincisi soğanları bir tencerede kaynatmak suretiyle elde edilecek soğan suyunu içmek, diğeri isek kuru meyve sıkacağı veya mutfak robotu kullanarak soğanı önce parçaladıktan sonra suyunu sıkmaktır.

Kaynatılma suretiyle soğan suyu kürü nasıl yapılır?

Bu zayıflama kürünü uygulayabilmek için malzeme olarak öncelikle 2 adet orta boy soğan ve bir litre su gerekiyor. Bir litre suyu kaynattıktan sonra orta boy soğanın kabuğunu soyup dört parçaya bölüyoruz. Ardından da soğanları kaynar suya atıyoruz.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Yapılır

Kaynamaya bıraktığımız soğanlı suyu 5 dk kadar kısık ateşte beklettikten sonra Ateşten çekiyoruz ve ılımaya alıyoruz. Ilımayla birlikte her öğünden yaklaşık 15-20 dk öncesinden bu suyu aç karnına içiyoruz. Aç karnına içtiğimiz soğan suyu zayıflatan, iştahı kesen ve aynı zamanda metabolizma hızını artıran bir etkiye sahiptir. Bu bitkisel zayıflama kürünü Sn. İbrahim Saraçoğlu’da değişik tv programlarında vermişti.

Önerilen İçerik :   Astım için Bitkisel Çözüm

Soğan suyu kürünün uygulanışı

Soğan suyu küründen tam anlamıyla fayda sağlamak için ortalama olarak bu bitkisel zayıflama kürünün 5-8 hafta kadar uygulanması gerekmektir. Kadınların önemli bir rahim kisti olan miyom, çikolata kisti gibi rahatsızlıklara bitkisel çözüm amacıyla yapılan soğan suyu kürünün uygulama süresi ise ortalama 30 gündür. Vücuttan toksin atmak için soğan suyu kürünün uygulanışı ortalama olarak 15 gün kadar sürmektedir. Zayıflama amacıyla yapılan soğan suyu kürünün öğle ve akşam yemeklerinden önce günde 2 kez aç karnına içilmesi yeterli olacaktır. Soğan suyu artarsa 72 saat kadar süreyle buzdolabında saklamak suretiyle kullanabilirsiniz.

Soğan suyu kürü zayıflatır mı?

Soğan Suyu İçmek Zayıflatır mı bu soru gerçekten çok sayıda kişinin cevabını merak ettiği bir sorudur. Soğan suyu kürü elbette doğru bir biçimde ve sürekli yapıldığında zayıflatıyor. Ancak çok nadiren de olsa soğan suyu ile kilo veremedim diyenler de çıkabiliyor. Bu durumda onlara alternatif bir soğan çorbası kürü olan Soğan Suyu Kürü’nü tavsiye edeceğiz.

Soğan Suyu Çorbası Kürü Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

* 6 adet soğan,
* yarımşar kilodan iki çeşit sebze
* yağsız et suyu
* Limon, baharat

Soğan Çorbası Nasıl Hazırlanır?

Yukarıda sayılan malzemelerden çorba elde etmek için pişirme işlemine tabi tutuyoruz. Bu esnada kesinlikle bitkisel yağ veya hayvansal yağ kullanmamaya gayret ediyoruz.

Soğan Çorbası Diyeti Nasıl Uygulanır:

Sabah: 50 gr. beyaz peynir, çay (şekersiz)
1. gün öğle-akşam: Sınırsız meyve + soğan suyu çorbası
2. gün öğle-akşam: Sınırsız et + soğan suyu çorbası
3. gün öğle-akşam: Pirinç lapası, meyve (muz, üzüm hariç) + soğan suyu çorbası

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir