Kulak Ağrısı Nasıl Geçer Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Özellikle basınç farkı oluşan durumlarda kulaklarda bir ağrı görülür. Başka sebeplerle de oluşan kulak ağrıları da dahil olmak üzere bütün kulak ağrılarına uygulayabileceğiniz bitkisel ve doğal çözüm yolları mevcuttur.

İlaç veya başka bir kimyasal kullanmadan doğal yollarla kulakta oluşan basıncı açmak en etkili ve kesin çözümdür.

Kulak Ağrısına Ne iyi Gelir?

Sık seyahat eden birisi olarak kulak ağrılarına iyi gelen şeylerin ufak bir listesini hazırladım. Eminim sizin de işinize yarayacak.

Saç Kurutma Makinesi

10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır.

Kulak Kepçesini Oynatın:

Eğer ağrı duyuyorsanız bu muhtemelen dış kulak yolu enfeksiyonudur. Dış kulak yoluna vücut ısısında yağ damlatılabilir: Vücut ısısındaki suya bebek yağı veya normal zeytinyağı ekleyip, birkaç damla kulağınıza damlatın. Ağrının azaldığını göreceksiniz. Bu, asla zarı delik olan kulağa uygulanmamalıdır.

Sakız Çiğneyin:

Östaki kanalının açılması için oldukça faydalıdır.

Burnunuzu Tutun:

Uçakta 10 bin metrede uçarken kulaklarınız tıkanırsa, burnunuzu iki parmak arasında sıkıştırıp, derin bir nefes alın ve bademciklere doğru yönlendirecek şekilde üfleyin. Kısa sürede kulağınızın açılma sesini duyacaksınız. Bu ses basınç eşitlemesinin olduğunu gösterir, aynı zamanda kulak ağrısı da ortadan kalkar. Son bir hatırlatma olarak; uçak alçalırken uyumayın.

Kulak Ağrısına Bitkisel Çözüm:

Kulak ağrısı durumunda sıkça kullanılan iki farklı bitkisel yöntemi sizlerle paylaşacağım.

Sarımsak Suyu:

Evde rahatlıkla hazırlanabilecek en doğal antibiyotik sarımsak suyudur. Organik ve taze olan 1-2 tane sarımsağı iyice dövün. Suyun parmak uçlarınız ile sıkarak minik bir tabağın içerisine damlatın. Elde ettiğiniz bir iki damla sarımsak suyunu ağrıyan kulağınızın içerisine damlatın. İltihap da azalma oldukça ağrılarda şiddetini hafifletecektir.

Soğan Suyu:

Soğan suyunun kulağın içerisinde birikinti yapmış iltihabı akıtmak ve kulak ağrılarını dindirmek amaçlı kullanıldığı doğrudur. Bunun için öncelikle 1 baş soğanı rendeleyip suyunu bir kasenin içerisine alın.

Önerilen İçerik :   Kulak Çınlaması için Bitkisel Tedavi

Yok bu uygulamalar işinize yaramıyor ise sizde en kolay yönteme yönelin. Esnemek en kısa sürede ve en etkili şekilde kulakta oluşan basıncı eşitler.

Bu yazı kulak ağrısına ne iyi gelir, kulak ağrısına ne yapmalı kesin doğal çözümler bitkisel kesin çözüm nedir, kulak ağrısı nasıl geçer önlenir giderilir tedavi edilir için damla isimleri ağrı kesici iyi gelen ağrı kesiciler bitkiler dua ilaçlar şeyler okunacak dua nelerdir tedavisi bitkisel çözüm konusunda yazılmıştır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir