Prospan Öksürük Şurubu Kullanımı, Faydaları ve Yan Etkileri

Prospan öksürük şurubu, öksürüğü hafiflettiği, mukus ve balgamı gevşettiği ve kronik bronşit semptomlarını hafiflettiği klinik olarak kanıtlanmış, doğal kaynaklı, reçetesiz satılan bir öksürük şurubudur. Prospan öksürük şurubu, Eczacıların tavsiye ettiği 1 numaralı soğuk algınlığı ilacıdır ve en çok satan öksürük şuruplarından biridir.

Kullanım Talimatları

Durumunuzun doğasına ve ciddiyetine bağlı olarak Prospan öksürük şurubu en az 1 hafta veya daha uzun süre alın. Belirtileriniz kaybolduktan sonra 2-3 gün Prospan öksürük şurubu almaya devam etmeniz önerilir. 4 haftadan fazla kullanım için bir sağlık uzmanına danışın.

Uyarılar/Önlemler

  • Prospan öksürük şurubu sarmaşık, sorbitol veya diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa kullanmayın.
  • Hamileyseniz veya emziriyorsanız, Prospan öksürük şurubu almadan önce bir sağlık uzmanına danışın.
  • Tavsiye edilen günlük dozu aşmayın.
  • Kalıcı semptomlar, ateş, nefes darlığı hissi veya cerahatli veya kanlı balgam çıkarma durumunda derhal bir doktora başvurun.
  • Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

Yan Etkiler

Bazı hastalarda mide bulantısı, kusma, ishal ve/veya karın ve epigastrik (karnın üst orta kısmında) ağrıya neden olabilir. Herhangi bir yan etkiniz varsa veya semptomlarınız devam ederse veya kötüleşirse bir sağlık uzmanına danışın.

Prospan Öksürük Şurubu

Önerilen Saklama Koşulları

Oda sıcaklığında saklayın. Şişe ilk açıldıktan sonra 6 aya kadar kullanılabilir.

Prospan Öksürük Şurubu Kuru veya Islak Öksürük İçin Tavsiye Edilir Mi?

Ürün, mukus ve balgamı gevşeterek öksürüklerin giderilmesine yardımcı olur. Kuru öksürüğü olan bir kişi öksürürken mukus ve balgam çıkarmazken ıslak öksürüğü olan biri yapar. Kuru öksürük genellikle rahatsız edicidir çünkü boğaz ve akciğerlerde tahrişe neden olur ve ıslak öksürük de ürettiği aşırı mukus nedeniyle aynı derecede rahatsız edici olabilir. Ürün, öksürüğü gidermek ve mukus ve balgamı gevşetmek için ikili bir etkiye sahip olduğundan, hem kuru öksürük için hem de ıslak öksürük ile ilişkili mukus ve balgamı gevşetmek ve dışarı atmak için uygundur.

Önerilen İçerik :   Sivex Losyon Nedir, Ne İşe Yarar, Günde Kaç Kez Kullanılır?

Şişeyi Açtıktan Sonra Prospan Öksürük Şurubu Kullanmaya Ne Kadar Devam Edebilirim?

Oda sıcaklığında saklandığında, Prospan öksürük şurubu açıldıktan sonra 6 aya kadar kullanılabilir.

6 Yaşından Küçük Bir Çocuk Prospan Öksürük Şurubu Alabilir Mi?

Ürün her yaştan çocuklar için onaylanmıştır ve 6 yaşından küçük çocuklar için bile uygundur. 1 yaşın altındaki çocuklarda, kullanımdan önce veya 7 günü aşan kullanımlarda bir sağlık uzmanına danışınız.

Ürün için önerilen doz, bir çocuğun vücut ağırlığını dikkate alır ve bu da ilaçların işleyişini etkileyebilir. Aynı yaştaki tüm çocuklar aynı boyda olmadığından, uygun dozu belirlemek için vücut ağırlığını kullanmak, yalnızca yaşa göre doz vermekten daha etkili ve doğrudur.

Hamile veya Emziren Kadınlar Prospan Öksürük Şurubu Alabilir Mi?

Prospan öksürük şurubu doğal kaynaklı bir ürün olmasına rağmen, hamile veya emziren annelerin almadan önce bir sağlık uzmanına danışmaları en iyisidir. (Hamileyken veya emzirirken çok fazla önlem almak diye bir şey yoktur!)

Prospan Öksürük Şurubu Yaşlılar Tarafından Alınabilir Mi?

Özetle, evet! Prospan kullanımı için bir maksimum yaş yoktur. Tüm hastalar, yaştan bağımsız olarak etiketi okumalı ve bunlara uymalıdır.

Prospan Öksürük Şurubu, Şeker Hastaları İçin Uygun Mu?

Prospan öksürük şurubu sakaroz içermez (şeker yerine sorbitol eklenir) ve çocuklarda, ergenlerde ve diyabetli yetişkinlerde kullanıma uygundur.

 

bilgi amaçlı paylaşılmıştır, mutlaka doktor talimatı ve kontrolünde kullanılmalıdır

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir