Maydanoz Zayıflatır mı Faydaları Nelerdir ?

Maydanoz zayıflamak için kullanılabilecek en etkili yeşil besinlerden biridir. Her şeyden önce, maydanozun ve maydanozdan elde edilen maydonoz suyunun sağlık açısından faydalarından azami ölçüde yararlanarak bu bitkiden menfaat sağlamak gerekmektedir. Tabi kilo vermek için de kullanılabilen maydanoz günlük beslenme programınızda yer edecek ve tam anlamıyla zahmetsiz bir zayıflama yöntemi olarak kullanılabilecek bir bitkisel kür’e olanak sağlıyor.

Maydanoz kürü ile zayıflama bir çokları için olduğu gibi benim için de favori bir bitkisel kür olmuştur. Günlük hayatta da çeşitli yemeklerde, sandviçte ve salata süslemelerinde kullanılan taze maydanozun ülkemizde yaygın biçimde yetişen ve ucuz bir ot olması da bu kürün herkes tarafından kolaylıkla yapılabilir olduğunu gösteriyor. kullanmak mutluyum bu yüzden taze maydanoz.

MAYDANOZUN FAYDALARI

Taze maydanoz K vitamini, C vitamini ve A vitamini ve aynı zamanda folik asit veya B9 vitamini gibi vücudun işlevlerini sağlıklı bir biçimde getirebilmesi için gerekli olan vitaminleri ve mineralleri içeren iyi bir vitamin kaynağıdır. Maydanoz suyu adet ağrılarını hafifletmek için ve regl sancılarını azaltmak için kullanılabileceği gibi adet düzensizliği olan kadınlarda adet döngüsünü düzenlemeye yardımcı olmasından dolayı da kullanılmaktadır.

Maydanozun yaprakları esansiyel yağlar yağlar bakımından oldukça zengin olup bu yağ asitleri ateş düşürücü etki de yapmaktadır. Bundan dolayı sürekli maydanoz tüketen kişilerin bu tüketim miktarlarını kısıtlamaları önemlidir. .

Maydanoz diğer yandan flavonoidler gibi sağlıklı antioksidanlar sayesinde, bağırsakları temizlemeye ve vücuttan dışkı söktürmeye yardımcı olur. Bağırsak temizleyici ve müshil etkisi zaten zayıflama amacıyla kullanılmasının da en önemli nedenidir.

Yüzdeki çillerden kurtulmak için, maydanoz yaprağı kullanmak az bilinen ama bitkisel çözüm anlamında gerçekten işe yarayan bir yöntemdir. Diğer yandan selülitlere doğal tedavi amacıyla maydanoz suyu ile selülitli bölgeye masaj yapılması, ciltteki kılcal damar kan dolaşımını hızlandıracağı için selülitleri çözücü etki yapar.

Önerilen İçerik :   Kabızlığa Ne iyi Gelir Kabızlık için iyi Gelen Bitkiler

ZAYIFLAMA İÇİN MAYDANOZ KÜRÜ

Maydanoz kürünün en önemli faydalarından birisi vücuttan ödem sökücü etkisinin olmasıdır. Vücutta ödem birikmesi nedeniyle fazla kiloları olan kişilerin maydanoz kürü ile vücuttan fazla suyu atarak zayıflama tecrübesi yaşaması mümkündür. Bu sayede adet öncesi ağrı ve sinirlilik durumlarına neden olan fazla tuz da vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Bedenimizde yer alan aşırı tuzun fazla kilolara da neden olduğu bilinmektedir.

ZAYIFLAMAK İÇİN MAYDANOZ KÜRÜ NASIL YAPILIR

A. Ocağa su dolu bir tencereye koyun ve kaynatın.

2. Su kaynadığında, 1/4 su bardağı taze maydanoz yaprağı ilave edin. Kurutulmuş yaprak kullanmaktan kaçının.

3. Maydanoz yaprakları yaklaşık beş dakika boyunca kaynatılır.

4. Elde dilen maydanoz suyunu süzün. Yeniden maydanoz kullanılabilir.

5. maydanoz kullanıma hazırdır. Sıcak ve soğuk biçimde bunu kullanabilirsiniz.

Maydanozun tadından hoşlanmayanlar olabilir. Bu durumda ananas suyu veya elma suyu gibi meyve sularından az bir miktar karıştırarak tad sağlanmasında mahsur bulunmamaktadır.

ZAYIFLAMAK İÇİN BİTKİSEL KÜR (MAYDANOZ DA KULLANILIYOR)

Şifalı bitkilerle evde zayıflamak için bitkisel kür yapmak istiyorsanız hem ödem söktürücü hem de vücuttan idrar ve tuzu atıcı etkisi olan bir diğer kilo verdiren kür de aşağıda tarifini verdiğimiz zayıflama yöntemidir.

Gerekli malzemeler: 1 büyük demet maydanoz, siyah kuş üzümü, 1 adet kıyılmış kara hindiba yaprağı, 1o adet kiraz 10 sapı ve 1/2 tatlı kaşığı doğranmış kereviz sapı , buğday otu, mısır ve rezene tohumu, t

Yapılışı: Yukarıda bahsi geçen malzemelere 1 lt kaynar su ilave edin ve 1 saat kadar bekledikten sonra bir süzgeç yardımıyla süzün. Günde 3 öğün bir su bardağı aç karnına bu bitkisel iksiri için. Bu zayıflama kürünü yapanlar ortalama olarak 1 ayda 5 kilo zayıflama sağlandığını bildiriyorlar.

Önerilen İçerik :   Doğal Kilo Verme Yöntemleri

Eğer maydanoz suyu tadı istemiyorsanız, fazla suyun vücut temizlemek için diğer doğal ilaçlar kullanan, örneğin, karahindiba bir kaynatma içilmesi tavsiye, ya da ananas ve üzüm gibi daha fazla meyve yiyin edilir.

UYARI: MAYDANOZ SUYU HAMİLELERDE KULLANIMI AÇISINDAN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR BİTKİ SUYUDUR. ZİRA GEBELİKTE MAYDANOZ SUYU KULLANIMI DÜŞÜĞE NEDEN OLABİLİR.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir