Sıcak Su Limon Karışımı Zayıflatır mı ?

Pek çok kişi sıcak su (ılık su da olabilir) ve limon karışımının zayıflamak amacıyla kullanıldığını bilir. Hatta pek çoğumuz da sıcak su zayıflatıyor diye biliyoruz. Peki bunun gerçekten işe yarayıp yaramadığını biliyor musunuz. Sizler için sıcak su içerek zayıflama mümkün mü araştırdık ve elbette limonun zayıflamaya etkisi var mı ona da göz attık.

Bu doğal zayıflama yönteminin zayıflatma mekanizması aslında çok basit. Bolca sıcak su içerek metabolizma hızının belirli bir seviyede yükselebileceğini yapılan bilimsel araştırmalar göstermektedir.Su içmenin sağlığa faydaları elbette zayıflama ile sınırlı değil. Vücudun suya olan ihtiyacı vazgeçilmez olup bedenimizin en ücra yerindeki hücrenin yaşaması için gerekli olan besinleri buralara ulaştırmak ve akabinde hücrede oluşan metabolizma artıklarını toplayarak vücut dışına terleme veya boşaltım sistemi yoluyla atmak tamamen su sayesinde olmaktadır. Özellikle gece uykusunda bedenimizde biriken toksik maddeler ve atıkların vücuttan atılması için suya daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle sabah kalkar kalkmaz ilk işinizin limonlu su içmek olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Limonun içerisinde bulunan C vitamini ve diğer vitaminler ile mineraller ise hem sıcak suyu daha besleyici bir hale getirmek hem de suya tat vermek için kullanılabilir. Ayrıca dileyenlenlerin bir çay kaşığı bal ilave etmelerinde de hiç bir sakınca yoktur.

Kilo vermek için egzersiz ve spor aktiviteleri yolunu seçenlerin de sıcak su ve limon karışımı ile daha çabuk zayıflama sağlayacaklarını kendilerine hatırlatalım. Özellikle terleme ile vücuttan atılan suyun yerine içilen su, sizlerin kilo vermek için harcadığınız çabaların boşuna olmasına mani olacaktır. Egzersiz yaparak artan metabolizma hızı, aynı seviyede daha fazla kalori harcayabilmek için daha fazla sıvıya ihtiyaç duymaktadır. Metabolizma hızı artışının zirvede çok daha uzun sürelerde kalmasına olanak sağlayan su ve limon karışımı iksir kilo verme ve yağ yakımında sizlere fazladan yardımcı olacaktır.

Önerilen İçerik :   Maydanoz Zayıflatır mı Faydaları Nelerdir ?

Kısacası sıcak su içmek zayıflatırmı sorusuna yanıt olarak evet diyeceğiz. Limon ve bal ile desteklenir ise kilo verme süreci daha da kalıcı ve uzun süreli hale gelmektedir. Ama unutmayın ki kilolardan ve bölgesel yağlardan kurtulmanın kalıcı yolu, beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını bir düzene oturtmaktan geçmektedir. Yürümek, koşmak, bisiklete binmek en azından haftada 2 kez yapılması gereken aktiviteler olarak aklınızda olmalıdır. Bunu bir yaşam tarzı haline getirmezseniz kısa sürede verdiğiniz kiloları misliyle geri alabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir