Lipokavitasyon Nedir

Lipokavitasyon bir bölgesel zayıflama yöntemi ve bu yöntemin uygulanmasında kullanılan cihazın adı olup ağrısız ve acısız kilo vermek için son yıllarda kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir zayıflama yöntemidir. Lipokavitasyon bölgesel zayıflama yönteminde karın, basen, bel ve kalça gibi özellikle hanımların eritmekte son derece zorlandıkları bölgelerde kalıcı bir bölgesel incelme oluşmasını sağlar.

Lipokavitasyon yöntemi ile bölgesel incelme ve zayıflamada kullanılan diğer yöntemler ve cihazlar karşılaştırılırsa lipokavitsyon ile yağ yakma zayıflama yönteminin diğer yöntemlere nazarandaha acısız, ağrısız ve konforlu bir bölgesel zayıflama süreci sağladığı görülebilir. Ultrason teknolojisi kullanarak deri altına yerleşmiş olan yağ tabakalarını patlatma yoluyla incelme sağlayan lipokavitasyon sistemiyle kişi kalıcı olduğunu düşündüğü yağlarından kurtulduğu gibi bu bölgelerde bulunan selülitlerden de kurtulmuş olur. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan lipokavitasyon sistemini tercih edenler genelde ameliyat ya da iğneyle yapılan operasyonlardan çekinen kişilerdir.

Lipokavitasyonun kesinlikle acısız bir yöntem olması kişiler arasında tercih edilebilirliğini arttırmasıyla beraber sağladığı sonuçlarla da bu yöntemle yerleşmiş yağlarından kurtulan kişileri oldukça mutlu etmektedir.
Ultrason teknolojisinin yıllar boyunca daha çok gelişmesi ile beraber kullanım amaçları da artmıştır. Tüm dünya da oldukça tercih edilen bir yöntem olan lipokavitasyon sistemi teknolojinin bize sağladığı son buluşlardan biridir. Vücudun yağlanma görülen bölgelerine verilen enerji dalgaları sayesinde yağ hücrelerinin içe doğru patlatılması yağların kalıcı olarak erimesini sağladığı için kişinin de tedavi sonucunda dikkatli olmasıyla uygulamanın tekrar edilmesi gerekmez.

Bölgesel anlamda incelme yaşamak isteyenler ve özellikle acısız bir çözüm arayanlar için gerçekten oldukça uygun bir seçenek olan lipo kavitasyon kalıcı sonuçlar yarattığı ve uygulama esnasında bir acı yaratmadığı için oldukça etkili sonuçlar vererek bölgesel incelme sağlayan bir cihazdır.

Önerilen İçerik :   Vitiligo Hastalığı için Bitkisel Tedavi

Bölgesel incelmede son trend tedavi yöntemi olan lipocavitation ile kişiden kişiye değişmekle beraber tek seansta 10 cm kadar incelmeler gözlenmektedir. ultrasonun verdiği ısı enerjisi ile hücreler içindeki enerjiyi hücrenin dışına atılmasını sağlayan daha sonrasında ise karaciğer tarafından metabolize edilerek atılır. Sonuçlarının son derece yüz güldürücü olduğu yöntemde ile acılı risk taşıyan yöntemlere göre çok etkili ve ağrısız bir alternatif sunmaktadır. Uygulamadan önce ve sonraki günde 10 bardak su içilmesi ve kalorili gıdalardan uzak durulması gerekmektedir. Uygulamaya ek olarak aynı seansta yağların atılmasını sağlayan ozon sauna, pasif cimlastik cihazlarıyla veya vakum cihazlarıyla kombine edilmesi faydayı dahada arttırır. İnatçı hastalarda ozon mezoterapi ile de desteklenmelidir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir