Kiraz Detoksu Nasıl Yapılır Tarihleri Nedir

Sizde yaz tam olarak gelmeden tüm fazla kilolarınızdan kurtulmak ister misiniz? Merak etmeyin geç kalmış sayılmazsınız. Sizlere önerim tam zamanı ve tarihi gelmişken kiraz detoksu olacak.

Peki kiraz detoksu tarihleri nedir, ne zaman yapılır, kaç kilo verdirir, zararı var mıdır, nasıl yapılır gibi uzayıp giden bir soru listesini geride bırakarak kiraz detoksu ile zayıflamak isterseniz konuyu okumaya başlayın.

Kiraz Detoksunun Faydaları Nedir?

İdrar söktürücü özelliğiyle böbreklerin dostu olan kiraz, vücudu zehirli maddelerden temizler. Yapısında bulunan kinik asitle böbreklerin taş ve kum yapmasını önlediği ve varsa zamanla döktüğü, ayrıca safra kesesi taşının dökülmesine yardımcı olduğu da bilinmektedir. Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı olur.

Kiraz Detoksu Nasıl Yapılır?

Kiraz detoksu yapan birinin günü 3 öğün ile geçirmesi ve mümkün olduğunca her gün aynı saatlerde beslenmesi gerekir.

Kahvaltı:

3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) içmeli ve kilosu 60-70 kilo arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yemeliler.

 Öğle:

3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yenmeli.

Akşam:

3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yenilir.

3 gün süreyle devam eden kiraz detoksu veya kiraz diyetinde, her öğünde en az 3 fincan çay ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. (En az 2 litre) Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece ama sadece hakiki çiçek balı kullanmanız kesinlikle tavsiye edilir.

Kiraz seçme aşamasında çok tatlı ve şekerli olan Napolyon kirazı yerine, daha doğal sarımtırak, beyaz ve diğer küçük kirazlar tercih edilmesinde fayda vardır. Mümkünse ithal kiraz kullanmamaya çalışın, yerli ve doğala yönelin.

Önerilen İçerik :   Pıhtı Eriten Yiyecekler Besinler ve Kürler

Kiraz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksunu etkisini artırmak amacıyla kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen göstermelisiniz. Bu ürünlerden uzak kalmanız kiraz detoksunun daha çok başarıya ulaşmasını sağlayacaktır.

Bu yazı kiraz detoksu ne zaman yapılır nedir ne işe yarar neye iyi gelir kiraz detoksunun faydaları zararları yapanlar uygulayanlar deneyenler  nasıl yapılır yapılıyor yan etkileri tarihleri yapanların yorumları yapanlar yapan var mı uygulayanlar sonrası beslenme ahmet maranki sapı diyeti hangi ayda yapılır kaç kilo verdirir kadınlar kulübü  şeyda coşkun ile kaç kilo verilir zayıflayanlar zararları zamanı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir