Ahmet Maranki 2017 Karpuz Detoksu Suyu Tarifi

Yaz mevsimi giderek bizden uzaklaşarak, sonbahara yaklaşsak da, hala fazla kilolarınızdan kurtulmak için geç kalmış sayılmazsınız. Çare çok basit; 2017 karpuz detoksu.

Size bu yazımızda Ahmet Maranki tarafından önerilen 2017 yılı karpuz detoks suyunun tarifi ve uygulanaşını anlatacağım.

Ahmet Maranki hocamızın verdiği tarife göre 2017 yılında hicri takvime göre şaban ayının 13-14 ve 15. günleri ile, yine hicri takvimde şaban ayının son üç günü karpuz detoksu uygulamak için en uygun zaman aralığıdır. Ayrıca Şevval ayının 12-13-14. günleri ile son 3 günü yine karpuz detoksu günüdür.

Karpuz Detoksu Nasıl Yapılır?

Şimdi sizlere karpuz detoksunun nasıl yapıldığını kısaca aktaralım. Daha sonra ise detoks için ufak hatırlatmalarda bulunalım.

Kahvaltı:

3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

Öğle:

3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

Akşam:

3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

3 gün boyunca devam eden karpuz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay yada muhtelif bitki çayları ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.

Karpuz seçerken gübreli, iri ve hibrit (dölsüz) tohumlu karpuzlarla, kabaktan aşılanmış karpuz olmamasına kesinlikle dikkat edilmelidir. Karpuz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksun etkisini artırmak amacıyla kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterilmelidir. İki detoks arasında geçen sürede de bu kurala uyulmalıdır.

NOT: Kanser, hepatit A-B-C, kalp damar rahatsızlıkları, kısırlık, reflü, diyabet, boyun fıtığı, bel fıtığı, MS gibi kas hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları, obezite, psikolojik bozukluklar, üst solunum yolu hastalıkları karaciğer rahatsızlıkları, bağırsak sorunları ve safra kesesi olanların; detokstan daha iyi netice elde edebilmeleri için karpuz detoksu uyguladıktan önce veya sonra kiraz detoksu yapması çok faydalı olacaktır.

Önerilen İçerik :   Reiki Nedir Ne İşe Yarar?

Lakin bu yazı ile tanıştığınız dönem itibari ile kiraz mevsimi geçmiş ise direkt olarak karpuz detoksunu uygulamalısınız.

Bu yazı karpuz detoksunun faydaları nedir ne zaman nasıl yapılır uygulanır 2017-2018-2019-2020-2021 tarihleri karpuz detoks suyu içeceği ahmet maranki tarifi yapanların yorumları kaç kilo verdirir kadınlar kulubü 2017 2018 2019 2020 hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir