Karınca Yumurtası Yağı Nedir Ne işe Yarar

Çok uzun bir zaman sonra sitemizde ilk defa paylaşım yapıyorum. Hem sitemizin temasının değişimi hem de tekrar yazı paylaşmaya başlamamızın şerefine çok özel bir bitkisel yağ olan karınca yumurtası yağını tanıtmak istiyorum sizlere.

Karınca yumurtası yağı nedir, karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır ve neye iyi gelir kısa kısa anlatalım.

2 yıl önce satışa sunulan ilk karınca yumurtası yağı markası olan Tala’dan sonra, yine İran’dan ithal edilen Roja ve Gutto markaları da pazarda yerini aldı. İnternet üzerinden siparişle satışına başlanan, ardından eczane ve marketlere de giren karınca yumurtası yağına ilgi artınca, sahteleri de piyasada boy göstermeye başladı.

Karınca Yumurtası Yağının Faydaları:

Bacak ve kasık gibi bölgelerde pürüzsüz bir görünüme sahip olabilmek için karınca yumurtası yağından istifade etmeliyiz. Karınca yumurtası kremi içeriğinde ayrıca cildi besleyen ve cildi gerginleştirici etkileri olan kazı önemli mineraller ve vitaminler de bulunuyor.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle istenmeyen tüylerden kurtulmak istediğimiz bölgeye karınca yumurtası yağı sürmeden evvel, cımbız, ağda, epilasyon aleti gibi yöntemlerle uygulama yapıyoruz.

Daha sonra karınca yumurtası kremi ile tüylerden kurtulmak istediğimiz bölgeye masaj yapıyoruz. Bu masaj yaklaşık olarak 15 dakika sürüyor ve karınca yumurtası yağının cildin derinlerine nüfuz etmesini sağlamalıyız.

Burada önem arz eden konu şu ki, epilasyon ve ağda sonrasında bu krem uygulanmalıdır. Çünkü kremin etkisi daha çok kıl köklerine ulaşmalı. O nedenle alabildiğimiz istenmeyen tüyleri alıp gerisini karınca yumurtası kremine bırakıyoruz. Bu kremi epilasyon veya ağda yaptığımız her 3-4 haftada 1 kez uygulamak gerekiyor. İstenmeyen tüylerin kökünü kurutucu etkiye sahip olan karınca yumurtası kreminin etkisi 2. aydan itibaren görülebiliyor.

Karınca Yumurtası Yağının Yan Etkileri:

Karınca yumurtası yağı vücuttaki en hassas olan yerlerde bile kullanılabilir. Yüzünüzdeki istenmeyen tüyler için, 1 şişe yağ yeterli gelir. Yan etkisi bulunmayan, bu doğal yağın etkilerini gösteren başka bir yağ bulunmamaktadır. Sadece tüylerin olduğu bölge temizlendikten sonra tahriş etkisi bulunuyorsa, bir süre bölgenin dinlendirilmesi gerekir.

Önerilen İçerik :   Astım için Bitkisel Çözüm

Bu yağı bebeklerde kullanacaksanız, yeni doğan döneminde 40 gün boyunca kullanabilirsiniz. Yetişkinler ise, tüylü bölgedeki kıllar yeniden çıkıncaya kadar kullanabilir. Daha sonra 15 gün kadar ara verilerek, yeniden aynı uygulamalar yapılmalıdır.

Bu yazı karınca yumurtası yağının faydaları ve zararları nerede satılır neden yasaklandı nereden alınır bulunur neye iyi gelir ne işe yarar nasıl kullanılır eritilir elde edilir yapılır uygulanır kokar bebeklerde kullanımı zararı var mı orjinali nasıl anlaşılır faydası sahtesi fiyatı kullanımı tala nedir bioder kremi ekşi eczane hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir