Kabızlık için Şifalı Bitkiler

Sanırım ki insanın başına gelebilecek en iğrenç rahatsızlıklarda birisi de kabızlıktır. Dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz ama siz onu bir de yaşayana sorun neler çekiyor kim bilir?

Kabızlığın oluşmasının en büyük nedeni bizim beslenme alışkanlıklarımızdır. Yani öyle durduk yere gelip kapımızı çalan bir rahatsızlık değildir bu kabızlık. Peki kabızlık sorunu için hazır mısınız? Başınıza gelirse neler yapabilirsiniz bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

İsterseniz konuyu işin uzmanından öğrenelim. Bakalım bitkisel yollarla kabızlığa nasıl çözüm bulabiliriz.

Bitkisel sağlık uzmanı Ahmet Maranki bu yazısında bizler için kabızlık tedavisi ve kabızlık için bitkisel tedavi yöntemlerini anlattı. Verilen kürü şeker hastalarının uygulaması önerilmez. Aksi halde sakıncalı sonuçlar doğurabilir.

5 tane kurutulmuş inciri yıkayarak, 1 bardak kaynar suya koyun ve 1-2 saat süreyle bekletin. Gece uyumadan önce incirleri yiyin ve arkasından suyu da için.

Bu kür 4 hafta boyunca her gün düzenli şekilde uygulandığı takdirde kabızlık üzerindeki etkisini kolayca görebilirsiniz. İncir mide ve bağırsakları kalıntılardan temizleyerek daha rahat çalışmasını sağlarken kabızlığa da iyi gelir.

Bu küre ek olarak kabızlığa iyi gelen yiyecekler, bitkiler ve içecekleri de verirsek sanırım baya bir bitkisel tavsiye önermiş olacağız.

Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler: Kuru Kayısı, Meyveli yoğurt, Pırasa, Ispanak, Lahana, Kuru Erik, Üzüm, Kavun, İncir, Greyfurt, Portakal gibi Turunçgiller kabızlık için iyi gelir.

Kabızlığa İyi Gelen İçecekler: Kabızlığa iyi gelen bitki çayları (Ada çayı, Kekik, Sinameki, Zencefil), ayrıca içecek olarak Su, Süt, Erik Suyu, Kayısı Suyu, Zeytinyağı.

Bu yazı sagliklimisin.com tarafından kabızlık nasıl geçer, kabızlığa ne iyi gelir, kabızlık için şifalı bitkiler, bitkisel kabızlık tedavisi, kabızlık için doğal bitkisel kür tarifi, kabızlığı geçiren bitkiler nelerdir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Önerilen İçerik :   Zerdeçal Çayının Faydaları ve Zararları

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir