Saç Dökülmesi için Bitkisel Tedavi

Bu aralar sağlık konularına biraz biraz ara verip özellikle hanımlar için güzellik konularına el atasım var. Hoş bugün sizlerle paylaşacağım konuda erkeklerde faydalanabilir.

Ne yazık ki yıpranan ve yeteri kadar bakılmayan sağlıksız saçların sonu hep aynı. Saç dökülmesi neticesinde sayısız saç telini kaybediyoruz. Eğer bu teller yenilenmezse ne yazık ki yavaş yavaş kellik sorunu bizleri bekliyor demek. İşte bu yüzden en güzeli saç dökülmesini engellemek ve kesin çözüm bulmak.

Bende bu konuda saç dökülmesine doğal yöntemlerle engel olabileceğimiz formülleri aktarmak istiyorum.

Bitkisel tedavi uzmanı İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi problemi yaşayanlar için önerdiği bitkisel kürü açıkladı ve bizde bu kürü sizlerle paylaşıyoruz.

750 gram civarı kaynamakta olan suyun içerisine bir tutam kadar (takribi 5-10 gram) lavanta atın. 5 dakika yüksek ısıda kaynatarak demleyin. Demlenmesi işleminin ardından süzün ve uygun sıcaklığa gelince saçlarınızı yıkamak için kullanın.

Eğer, saçlarınız temizse demlenen lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayın ve yarım saat etki etmesi için yıkamadan bekleyin. Yarım saatin ardından ılık su ile durulayın.

Eğer, saçlarınız kirli veya çok yağlı ise, önce sabun ya da şampuan ile yıkayın. Daha sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayıp, yarım saat boyunca saçlarınızı durulamadan bekleyin. Sonrasında ise sadece ılık su kullanarak durulayın.

Bu uygulamayı saç dökülmesi durana kadar haftada bir veya iki kere uygulayabilirsiniz. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak 2-3 ayda bir tekrarlamanız sizin için faydalı olacaktır.

Bu yazı Sagliklimisin.com tarafından saç dökülmesine iyi gelen yağlar yiyecekler şampuan bitkiler ilaçlar sabunlar kürler haplar saç dökülmesi nasıl önlenir engellenir tedavi edilir giderilir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi şifalı bitkiler saç dökülmesi için maske maya dua ibrahim saraçoğlu saçların dökülmesini önleyen engelleyen vitaminler nasıl konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Önerilen İçerik :   Kemik Ağrısına Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir