En İyi Kas Gevşetici Haplar Nelerdir?

İnsanlar iki ayaklıdır, yani örneğin köpeklerimiz ve kedilerimiz gibi dört ayak üzerinde durmak yerine iki ayak üzerinde duran varlıklarız. Her ikisinin de faydaları vardır, ancak ‘dik’ olmanın bir yönü, kaslarımıza daha fazla bireysel yük bindirme eğiliminde olmamızdır. Bunun nedeni, bu kasları denge, hareket ve kaldırma için kullanmamız gerektiğidir. Çoğu zaman vücudumuz bu zorlanmayla baş edebilir, özellikle de gençken. Ancak bazen, bir kas zorlanma ile aşırı yüklenir ve bölgede lokalize ağrı ile sonuçlanırsınız. Ağrının aşırı olduğu durumlarda, muhtemelen hangi kas gevşetici en güçlü olduğunu ve kas gevşeticilerin ne kadar süreyle çalıştığını bilmek isteyeceksiniz.

Bunların hepsi önemlidir, çünkü çoğu zaman şiddetli bir kas gerginliği, insanların yapmak istedikleri veya ihtiyaç duydukları şeyleri yapmalarını engeller. Sırt kasları, herhangi bir şey yapmanızı neredeyse imkansız hale getirebilecekleri için, bu konuda en kötüsüne eğilimlidir. Robaxacet, sırt ağrısı için hemen hemen bir ev adıdır ve en iyi bilinen sırt kası gevşetici ilaçlardan biridir. Peki ya daha genel kas gevşetici ilaçlar? Bugün onlara, özellikle Flexeril’e (Cyclobenzaprine) odaklanarak bir göz atacağız. Bu ürün, güç, etkinlik ve satın alınabilirliğin güzel bir karışımı olan kas gevşeticilerden biridir. Ve kaslar konusuna gelmişken, aranızda insan vücudundaki en küçük kasın adını söyleyebilecek olan var mı? Olmazsa burada da sizinle paylaşacağız.

En Güçlü Kas Gevşeticiler

En güçlü kas gevşetici hangisidir? Burada başlık üzerinde hak iddia edebilecek bir numara var. Bununla birlikte, çok fazla ayrıntıya girmeden, muhtemelen en iyi kas gevşeticilerin tipik olarak ciddi yaralanmalar için kullanıldığını söylemek en iyisidir (stres veya spazmlara kıyasla gözyaşı gibi). Bunun yerine, buraya daha uygun olan reçeteli kas gevşeticilere bakalım.

En İyi Kas Gevşetici Haplar Nelerdir
En İyi Kas Gevşetici Haplar Nelerdir

İyi Genel Kas Gevşetici İlaçlar

Hangi kas gevşeticinin en güçlü olduğuna kısaca bakma kararı akıllıca bir seçimdir, çünkü bu ‘güçlü’ ilaçlar sıklıkla fizyolojik bir bağımlılık geliştirme riskini artırır. Daha hafif kas gevşetici ilaçların çoğu bu risklere sahip değildir, ancak yine de kişi için yeterli rahatlama sağlar. Belirtildiği gibi, Flexeril kas spazmları ve kas gerilmeleri için bir ilaç olarak iyi bir seçimdir. Kas yaralanması için en yaygın doz 10 mg’dır ve ilaç, beyninizden gelen ve kas spazmlarını teşvik etmesi amaçlanan sinir uyarılarını bloke ederek çalışır.

Önerilen İçerik :   Her Yerde Yapabileceğiniz Seyahat Dostu Vücut Ağırlığı Egzersizleri

Bu türdeki çoğu ilaç gibi, genel kas kontrolünü ve işlevini hiç etkilemez. Bu nedenle, kasın ‘akıllı’ kullanımına izin verirken, spazmları veya suşlardan kaynaklanan ağrı seviyelerini sınırlamak için idealdir – bu, iyileşirken aşırı yüklenmemeye çok dikkat etmeyi içerir. Asetaminofen ve ibuprofen gibi standart UTC (tezgah altı) ağrı kesiciler genellikle temel kas ağrısından kurtulmak için gereken tek şey olsa da, kas burkulmaları tamamen farklı bir konudur. Flexeril gibi ilaçlar çoğu insan için çok iyi sonuç verir.

Kas Gevşeticiler Ne Kadar Süre Çalışır?

Bir kas gerginliği veya kas spazmı olan herhangi bir kişi, hangi kas gevşeticinin en güçlü olduğunu bilmek kadar, kas gevşeticilerin ne kadar süreyle çalıştığını bilmek isteyecektir. Flexeril gibi etkili bir kas gevşetici ilacın size rahatlama sağlamaya başlaması 20 ila 30 dakika sürer. Oradan, kas gevşetici etkileri genellikle yaklaşık 8 saat sürer. Bununla birlikte, tüm ilaçlar gibi, bir kişinin damar sağlığı ve metabolizma hızının, kas gevşeticilerin ne kadar süreyle çalışacağını etkileyebileceği belirtilmelidir. Optimum sağlıktaki daha genç bir kişi, etkileri daha yaşlı birinden daha hızlı hissetmeye başlayacaktır.

Bilgi amaçlı paylaşılmıştır, mutlaka doktor talimatı ve kontrolünde kullanmanız gerekir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir