Bir kâbus: Koltuk altı kararması

Koltuk altında kararmalar (lekelenmeler) aniden meydana gelmez, zamanla ortaya çıkar. Çok nadiren hastalık belirtisi olarak görülen kararma genellikle dış faktörlerin etkisiyle oluşmaktadır. Kararmaların birden çok nedeni vardır:

Bu nedenlerin başında bazı kadınların koltuk altında bulunan derilerinde renk pigmentlerinin çokluğu gelir. Özellikle esmer kadınlarda vücut tenine göre koltuk altı rengi daha koyu olabilmektedir. Bu gibi insanın teninden kaynaklı kararmaların yanı sıra  dışsal faktörlerle kararma görülmektedir.

Koltuk altında oluşan terleme ve kokuya mücadele etmek için kullanmış olduğumuz deodorant ve roll’onlar renk değişimine sebep olmaktadır. Her vücutta aynı etkiyi göstermese de çoğu hassas ve kararmalar yakın vücutta neden olmaktadır.  Bu tür ürünler hem koltuk altını karartmakta hem de göğüs kanserine sebep olmaktadır. Bu ürünlerin kullanılması yerine şu ve sabunla temizlik yapmak daha sağlıklı ve akılcı bir çözümdür.

Sıcak ağda ile yapılan epilasyonlarda ilk seferde görülmese bile sıklıkla sıcağa maruz kalan bölgelerde koltuk altı kararması görülmektedir. Ağdanın dik çekilmemesi morarma ve tahriş yapmaktadır. Ağdayı sıcak kullanmak yerine ılık veya erimiş biçimde kullanmak koltuk altı kararmasını önleyen bir çözümdür.

Kolaylık ve zaman darlığında en akılcı çözüm olarak görülen günü kurtaran jiletler tahriş ederek kararmayı tetiklemektedir.

Kadınların özgüvenini baltalayan, kısa kollu kıyafetlerin ve elbiselerini bir numaralı düşmanı koltuk altı kararması rahatsızlığını önlemek için bitkisel çözümler bulunmaktadır. Kadınlar arasında en çok kullanılan hem  koltuk altı kararmasını önleyen hem de ten rengi açan bu kür ile bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Portakallı macun: Portakal kabukları kurtulup gül suyu ile macun elde edip koltuk altı kararması görülen bölgeye sürülerek kısa sürede kararmanıza çözüm bulabilirsiniz.

Kısa kollu elbise , tişörtleriniz ve kendinizle barışık bir yaz geçirmeniz dileğiyle.

Önerilen İçerik :   Hangi Vitamin Cilde İyi Gelir?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir