Doğal maske seferberliği ilan ettik!

Kadınların güzellikleri için evde doğal maske yapma merağını bilirsiniz… Aslında bu birçok kreme dünyanın parasını vermek ve güzellik merkezlerinde özel maskeler yaptırmaktan daha iyidir.

Peki, tüm bunlara gerek kalmadan evde hazırlanan doğal maskelerle pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün değil mi? Tabii ki mümkün…

İşte sizin için hazırladığımız evdeki malzemelerle hazırlanan pratik ve doğal maske tarifleri ve faydaları; bu maske tarifleriyle sağlıklı bir cilde kavuşarak, güzelliğinize güzellik katacaksınız. Başlıyoruz…

Bal ve badem maskesi

İki adet badem

Bir çorba kaşığı bal

Bir çay kaşığı limon

Bademleri havanda dövün. Ardından bal ve limonla karıştırarak, yüzünüze dairesel hareketlerle sürün. 15 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu doğal maske sayesinde yüzünüzdeki ölü hücrelerden arınacaksınız.

Bal ve yumurta maskesi

Bir yumurta akı

2 çorba kaşığı bal

Bir çorba kaşığı limon suyu

Tüm malzemeleri karıştırarak, yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika bekleyin, ardından ılık su ile yıkayın. Bu doğal maske düzenli uygulandığında kırışıklıklarınız ve göz altında oluşan halkalarınızdan kurtulacağınızı göreceksiniz.

Salatalık maskesi

Bir salatalığı soyarak, macun haline gelene kadar ezerek, yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Cildinizin nemlendiğini ve tazelendiğini göreceksiniz.

Yoğurt maskesi

Bir çay kaşığı yoğurt

Bir çay kaşığı yulaf

Bir çay kaşığı bal

Malzemeleri karıştırarak, yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Yoğurt içerisindeki vitamin ve minerallerle cildinizi besleyerek parlamasını sağlar.

Tarçın maskesi

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı tarçın

1,5 çay kaşığı limon suyu

Malzemeleri kıvamı yoğunlaşana kadar karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra yıkayın. Bu maskeyi mutlak düzenli bir şekilde uygulayarak sivilce ve izlerinden kurtulabilirsiniz.
27 Ekim 2023

Biberon

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir