Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Burun Tıkanıklığına ne iyi gelir sorusunun yanıtı, mevsim değişikliğinin olduğu bugünlerde malesef bir çok kişinin merak etmek durumunda kaldığı bir cevap olarak dikkat çekiyor. Çünkü sonbahardan kışa, bahardan yaza, yazdan sonbahara girildiği mevsim değişikliği günlerinde burun tıkanıklıkları, bademcik iltihabı ve orta kulak enfeksiyonları adeta salgın durumunda ortaya çıkıyor. Peki burun tıkanıklığının bitkisel tedavisi için yapılabilecek bir takım doğal tedavi kürleri var mı? Yoksa burun tıkanıklığını burun açıcı spreyler ile ve mentollü vixy gibi kremler ile geçici olarak açmak zorunda mı kalacağız.

Elbette İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki, Ender Saraç gibi şifalı bitki uzmanları tarafından burun tıkanıklığına bitkisel çözüm olabilecek bir takım tedavi yolları mevcut. Şimdi bu bitkisel şifa uzmanlarının burun tıkanıklığı için bitkiler ile tedavi seçenekleri nelermiş bir göz atalım.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu burun tıkanıklığına iyi gelen bitkisel çözüm kürü

Sayın Saraçoğlu bir çok tv programında da açıkladığı üzere burun tıkanıklığına iyi gelen bitkisel kürleri açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun burun tıkanıklığı bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz….

Burun Tıkanıklığı için evde kolaylıkla yapabileceğimiz doğal tedaviler :

Bir yemek kaşığı kadar çörek otu, kıyılmış 5 dal maydanoz ve 3 parmak büyüklüğünde kesilmiş kırmızı lahanayı havanda dövün. 10dakika 1 su bardağı su ile kaynatın ve soğumaya bırakın. Oda sıcaklığında bir ısı ile 3 er damla burnunuza damlatın.

Bir tutam papatya, bir tutam nane ve ince doğranmış soğan , üzerine kaynar su dökülüp, günde 3 kere, 5′er dakika buharı solunacak.

Küçükler için uygulaması biraz zor olabilir. Büyükler için ideal bir reçetedir.

Ahmet Maranki Burun Tıkanıklığı Doğal Tedavisi

Ahmet Maranki Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm Kürleri

1 bardak su içine 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı karbonat katılır ve iyice karıştırılır. Burun tıkanıklığı için hazırlanan bu karışım burna çekilir.

Önerilen İçerik :   Refleksoloji Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Ahmet Maranki Bitkisel Çözüm Kürü 2

Çörek otu su içinde ısıtılır ve tekrar kurutulur. Kurutulan çörekotları toz haline getirildikten sonra burna çekilir.

Ahmet Maranki Bitkisel Çözüm Kürü 3

Papatya veya oğul otu haşlanır ve haşlanmış su yeterince ılıdıktan sonra burna çekilir.

Ender Saraç Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm Kürü

Atkuyruğu otu ve nergis çiçeği yapraklarını iyicene döverek karıştırın ve zeytinyağı ilave edip 1 gün dinlendirin. Dinlendirme işleminin ardından süzün ve elde ettiğiniz sıvıyı saat başı 3 ila 4 olarak burnunuza damlatın.

Mısır kökünü su ile birlikte kaynatın ve süzün. Süzdükten sonra nane suyu ve zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın. Gün içinde bu karışımı burnunuza çekin.

Kaynamış suyun içine lavanta çiçeği yapraklarını atın ve 10 dakika kadar bekleyip süzün ve her saat başı burnunuza çekin.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir