Kemik Ağrısına Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

Değişen yaşam koşulları ve hayat standartları sonucunda ne yazık ki eskiye oranla daha sık şekilde ve daha fazla kişide kemik ağrısı problemi görülmektedir.

Biz bu yazımızda sizlere kemik ağrısı tedavisi ve kemik ağrısına iyi gelen şeyleri anlatmak istiyorum. Bakalım kemik ağrısı için doğal ve bitkisel yollarla neler yapılabilir.

Kemik Ağrısı Tedavisi:

Doktorunuz teşhisinize dayanarak tedavinizi belirleyecektir. Herhangi bir kemik kırığı veya kopması varsa, bunlara cevap verilmelidir. Osteoporoz veya kanser gibi altta yatan bir durumunuz varsa, bu tanıya özgü uzun vadeli bir tedavi planına ihtiyaç duyacaksınız.

Reçeteli ilaçlar aşağıdakileri içerebilir: İltihabı rahatlatmak için ilaçlar, Bir enfeksiyon varsa antibiyotikler, Hormonlar, hormon dengesizliği varsa, Ağrı kesiciler. Elbette bu ilaçları doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.

Fiziksel terapi veya düzenli egzersiz, kemik kütlenizi arttırırken, kendinizi daha iyi hissetmenize, güç ve dayanıklılığınızı arttırmaya yardımcı olabilir. Ancak, kemik ağrısı için egzersiz rejimine başlamadan önce bunu doktorunuza danışın

Kemik Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kemik ağrısının doğal ve bitkisel yollarla tedavisi için şu tarz yöntemler uygulanmaktadır. Şimdi kemik ağrısına iyi gelen şeyleri kısaca anlatalım.

Sıcak Banyo:

Güne acı çekmeden başlamak en iyisi sıcak su banyosu yapmaktır. En iyi terapötik etki için bir fincan deniz tuzu veya magnezyum tuzu ekleyebilirsiniz. Tüm vücudu rahatlatmanın yanı sıra sıcak su, sabah sık sık yaşanan sertliği hafifletir. Ancak banyonun 20 dakikadan fazla olmaması önemlidir, çünkü etki ters olabilir ve yorulma, düşük tansiyon veya aşırı vazodilatasyona neden olur.

Isırgan Otu:

Isırgan otu, yaşlanmada ve bazı hastalıklarda ortaya çıkan eklemlerde kıkırdağın aşınmasını önleyen özelliklere sahiptir. İltihaplı eklemlerde biriken sıvıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yararları elde etmek için iki bardak içilmesi önerilir.

Önerilen İçerik :   Akupunktur Nedir Ne İşe Yarar?

C Vitamini:

C vitamini bakımından zengin yiyecekleri günlük olarak tüketin. C vitamini sağlıklı kemiklerin oluşumunda çok yardımcı olan kolajen oluşumunu teşvik etmeye yardımcı olur. C vitamini bakımından zengin gıdalar çilek, papaya, biber, limon suyu, portakal ve karnabahar olarak bilinir. Bu, kırıklar için en etkili evde tedavisi yöntemlerinden biridir.

Zencefil:

Kemik darbeleri için mükemmel bir başka ev ilaçtır. Ağrıyı, şişmeyi ve iltihaplanmayı azaltabilir. Dahası, kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Zencefil çayı günde 3 defaya kadar içilebilir. Çayı hazırlamak için, 1 çorba kaşığı ince ince dilimlenmiş zencefili 2 fincan suda 10 dakika kaynatın. Süzün, bal ekleyin ve için.

Çinko:

Çinko bakımından zengin gıdaları tüketin çünkü bunlar doku hasarının onarım sürecini desteklemede çok yardımcı olurlar. Çinko bakımından zengin gıdalar domuz eti, sığır eti, kuzu, ıstakoz, somon, istiridye, istiridye, tavuk ve hindi etini içermektedir.

Çörek Otu Yağı:

Siyah çörek otu tohumları, kemik sağlığı için iyi olan çinko, demir, fosfor gibi hayati besin maddelerinin varlığına bağlı tıbbi özelliklere sahiptir. Kırık alanı günde 2-3 kez çörek otu tohumu yağı ile masaj yapmak, iki hafta boyunca kemik kırığı tedavisinde yardımcı olur.

Bu yazı kemik ağrısına ne iyi gelir hangi doktor bakar bölüme gidilir doğal kesin bitkisel çözüm çare evde son tedavisi iyi gelen ilaç ağrı kesici kremler yağlar kaplıcalar bitki çayları okunacak dua bitkiler ilaç isimleri kalça kaval kürek burun çene kemiği neden ağrır kemik ağrılarına hangi ilaç iyi gelir nasıl geçer anlaşılır bacak grip çatlak ayak ne sürülür ne geçirir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir