Sedef Hastalığı için Bitkisel Tedavi

Bir cilt hastalığı olan sedef özellikle duygusal çöküntüler ve enfeksiyonlar sonucunda ortaya çıkan, deri üzerinde lekeler ve kızarıklıklar oluşturan, bu sebeple de özellikle bir çok bayan arkadaşın takıntısı haline gelen bir hastalıktır.

Daha önce sitemizde sedef hastalığı hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmıştım. Bu yazımızda ise sedefe ne iyi gelir ve sedefe karşı doğal yollarla bitkisel çözümler üzerinde duracağız.

Sedef Hastalığına iyi Gelen Yiyecekler: Fasülye, mercimek, bezelye, balık konservesi ve elma kompostosu sedef hastalığının tedavisinde etkin fayda sağlar.

Madem sedef için faydalı yiyecekleri sıraladık, bir de sedefe iyi gelmeyenleri sıralayalım; sosis ve sucuk türü etler, salça kullanılan çorbalar, asitli içecekler, sirke, limon,portakal, greyfurt, çilek ve alkollü içecekler sedef hastalarına önerilmez. Bunun sebebi akciğeri yoran bu besinler, akciğerin düzenli ve düzgün çalışmamasından dolayı oluşan sedef hastalığını olumsuz etkilemesidir.

Sedef Hastalığına iyi Gelen Bitkisel Çay: Bu hastalığın tedavisinde bitki çayları oldukça faydalıdır. Size vereceğim bitkisel çayı her gün kullanmanız durumunda sedefin döküldüğünü göreceksiniz.

Malzemeler: 30 gram kırlangıç otu, 50 gram ısırgan otu, 30 gram çıban otu, 10 gram meşe kabuğu, 30 gram portakal nergizi, 20 gram civan perçemi, 20 gram ceviz kabuğu, 20 gram şahtere, 30 gram söğüt kabuğu, 40 gram sarı iskorçina.

Hazırlanışı: 2 litre sıcak suyun içerisine 3 tatlı kaşığı verdiğimiz bitkilerle karışım haline getirilen çay katılır ve demlenir. Bu çay gün içerisinde tüketilir. Aç veya tok karnına içmeniz fark yaratmaz. Tedaviye en az 1 hafta devam etmeniz gerekir.

Tabi bu bilgiler dışında da sedefe karşı bitkisel ve doğal çözümler mevcut. Bunları sıralamak gerekirse;

– İbrahim Saraçoğlu sedef hastaları için siyah üzümü öneriyor. 20 tane kuru üzümü havanda ezin ve yiyin. Eğer şeker hastasıysanız çekirdekleri çıkardıktan sonra üzümleri yemelisiniz.

Önerilen İçerik :   Astım için Bitkisel Çözüm

– Sedef için iyi gelen kaplıcalar ve şifalı sular da mevcuttur. Ülkemizin farklı yerlerinde olan bu kaplıcalarda sedef havuzlarına girerek hastalığa çözüm sağlayabilirsiniz. Sedef konusunda en etkili kaplıca Kırşehir il merkezinde bulunan Terme Kaplıcalarıdır.

 

Bu yazı sagliklimisin.com tarafından sedef hastalığına ne iyi gelir iyi gelen kaplıcalar dua iyi gelen sabun, sedefe kesin doğal bitkisel çözüm ne iyi gelir sedefe iyi gelen bitkiler bitki çayları tuz sedef nasıl geçer tedavi edilir sedef için bitkisel çözüm şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir