İlişkide Cinsellik Ne Zaman Başlamalı?

İlişkide genellikle kilometre taşlarıyla işaretlenir: ilk kez seks yaptığınızda, ilk kez “Seni seviyorum” alışverişinde bulunduğunuzda, ebeveynlerle tanıştığınızda, nişan, evlilik ve çocuklar gibi önemli yaşam olaylarına kadar. Ancak bu dönüm noktalarına ne zaman ulaşmalısınız? Yeni bir anket, 1.300’den fazla Amerikalıya bu önemli adımları atmak için ideal zaman çizelgesini ve evli olanlara oraya varmalarının ne kadar sürdüğünü sordu.

Yeni Bir Partnerle Seks Yapmadan Önce Ne Kadar Beklemelisiniz?

Her 10 Amerikalıdan biri (%10), bir çiftin flört etmeye başladıktan sonraki bir hafta içinde seks yapmasının uygun olduğunu düşünüyor. En yaygın tutum, bir çiftin birbirlerini bir haftadan fazla, ancak bir aydan az (%19) veya bir ila üç ay sonra (%19) görüşene kadar beklemesi gerektiğidir. Sekiz Amerikalıdan yaklaşık biri (%12), çiftlerin seks yapmak için evlenene kadar beklemeleri gerektiğini düşünüyor.

İlişkide Cinsellik Ne Zaman Başlamalı
İlişkide Cinsellik Ne Zaman Başlamalı

Erkekler ve kadınlar bu konuda farklı hissetme eğilimindedir. Erkeklerin (%38) kadınlara göre (%20) çiftlerin flörtlerinin ilk ayında seks yapmasının kabul edilebilir olduğunu düşünme olasılığı daha yüksektir ve erkeklerin %13’ü bunun ilk hafta içinde olmasının sorun olmadığını söylüyor (yüzde 7’si). kadınlar kabul eder). Evli ya da ciddi ilişkisi olup da cinsel ilişkiye girenlerin %15’i ilişkinin başlamasından sonraki bir hafta içinde cinsel ilişkiye girdiğini söylüyor. Diğer bir %19’u ise eşleriyle bir haftadan fazla, ancak bir aydan kısa bir süre çıktıktan sonra seks yaptıklarını söylüyor. Benzer bir yüzde (%21) bir ila üç ay beklediklerini söylüyor.

Biriyle Evlenmeden Önce Ne Kadar Beklemelisin?

Beş Amerikalıdan biri (%20), bir çiftin evlenmeyi düşünmesi gereken en kısa sürenin, bir yıldan fazla, iki yıldan az bir süre birlikte olduktan sonra olduğunu söylüyor. Neredeyse aynı oranda (%17) bunu iki ila üç yıldan önce düşünmemeleri gerektiğini söylerken, %9’u bunu en erken üç yıldan fazla ancak dört yıldan az bir süre çıktıktan sonra yapmanız gerektiğini düşünüyor.  Yine de herkes uzun oyunun hayranı değil: Amerikalıların %16’sı flörtünüzün birinci yıl dönümünden önce evlenmenin uygun olduğunu düşünüyor. Beş erkekten biri (%20) ve kadınların %13’ü bu şekilde düşünüyor.   Evli olanların %18’i bir yıldan fazla iki yıldan az bir süre çıktıktan sonra evlendiklerini söylüyor; %16’sı ilişkide iki ila üç yıllık dönüm noktasına kadar bekledi.

Önerilen İçerik :   Doğum Kontrol Hapı Meme Kanseri Yapar mı?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir