Geniz Akıntısı için Bitkisel Kür

Sitemizin içerisinde daha önce geniz akıntısının neden olduğunu ve tedavi yöntemlerini aktarmıştım. Tabi nedenlerini anlattığımız bu hastalığa bir de çözüm bulmak gerek diye düşünüyorum.

Bu yazımızda sizlere geniz akıntısına karşı doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum. Sizde bu bitkisel yöntemi uygulayarak geniz akıntısına kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Hemde bu uygulamayı evde yapabilir ve çok ucuza mal edebilirsiniz.

Geniz Akıntısına Bitkisel Çözüm:

İbrahim Saraçoğlu geniz akıntısı için ada çayı kürü kullanılarak gargara yapılmasını tavsiye ediyor. Bunun için yaklaşık 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı veya 1 poşet ada çayı koyarak 10 dakika süreyle bekletin veya demleyin.

Uyarı:

Demlenme süresi dolduğunda bitkiyi daha fazla suda bekletmeyin ve mutlaka süzün. Gargara için hazırlanan 1 bardak ada çayı 48 saat bozulmadan bekleyebilir. Daha fazla bekletmeniz ise sağlık açısından önerilmez. Daha uzun süre bekletilerek içilen karışımlardan emin olun fayda bulamayacağınız gibi zarar görmenizde mümkündür.

Kullanımı:

Elde edilen su ile günde 2-3 kez gargara yapabilirsiniz. Özellikle akşam yatmadan önce ve sabah evden çıkarken mutlaka 1-2 kez gargara yaparsanız çok faydalı olur. Ayrıca bununla birlikte 1 ay boyunca her gün 1 çay bardağı ada çayı içmeniz faydalı olur

Geniz Akıntısına Ne iyi Gelir?

Geniz akıntısı için şimdi sizlere doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri ile bazı ufak püf noktaları ve geniz akıntısına iyi gelen şeyler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Tuzlu Su:

Tuzlu su, geniz akıntısına yardımcı olan ve halk arasında bilinen ve en çok kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Tuzlu suyu hazırlamakta kullanmakta çok kolaydır. Herhangi temiz bir bardağa 2-3 çay kaşığı tuz atıp eritilerek günde 3-4 kez gargara yapılmalı ve buruna bu su çekilmelidir.

Önerilen İçerik :   Ozon Tedavisi Neye İyi Gelir?

Zencefil:

Fincanın içerisine 2 kaşık zencefil ve aynı miktarda 1 çay kaşığı kekik koyarak çay hazırlanmanız ve bu çayı da günde 4-5 kere içmeniz sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olabilecek etkenlerin başında gelmektedir.

 Nane Yağı:

Nane yağına batırılmış bir bezi de burun etrafında bekletilerek nefes alınıp verilmesi ile geniz bölgesini rahatlatır. İlaçlardan sonra bu durumu yapmanız size ekstra bir rahatlık sağlayacak ve tedavi kolaylaştıracaktır.

Taze Bal ve Limon:

Taze bal ve taze limon bir bardak suda iyice karıştırdıktan sonra tüketimi yapılmalıdır. Bu durum geniz akıntısının vermiş olduğu rahatsızlıkları giderir. Bu durum uygulanarak genizde oluşan tıkanmaları da sona erdirerek boğazın nefes almasına ve temizliğine yardımcı olur.

Bu yazı geniz akıntısına ne iyi gelir iyi gelen ilaç kesin çözüm çare geniz akıntısına iyi gelen ilaçlar şeyler şurup meyveler bitki çayları gargara bitkiler antibiyotikler için ne yapılabilir bitkisel kür ilaç adı tuzlu su nasıl yapılır ilacı doğal kesin evde çözüm geniz akıntısı nasıl geçer durdurulur tedavi edilir kurutulur geçirilir gider temizlenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir