Elma Suyunun Faydaları

Özel günlerde hediye almak için bir karar veremediyseniz yada hediye alacak bir paranız yoksa en azından karşınızdaki kişiye bir adet elma hediye edebilirsiniz. Çünkü elmanın kendisi de biz insanlara Yaratıcının bir hediyesidir. Elma gibi elmanın suyu da sağlık açısından son derece faydalıdır. Gerek elma gerekse elma suyu oldukça lezzetli bir tada sahiptir. Ancak elma suyunu sadece hoş bir tada sahip olduğu için değil, aynı zamanda değişik bir takım sağlık problemleri ve hastalıklara karşı bitkisel çözüm geliştirdiği için de tercih etmeliyiz. Elma meyveler arasında en besleyici ve popüler olanlarından birisidir. Elmanın kabuğu da elma suyu ile birlikte kullanılabilirse bu durumda elmada yer alan vitaminlerin ve diğer besleyici maddelerin, bitkisel enzimlerin büyük bir kısmının elma suyuna geçtiğine şahit olacaksınız.

Elma Suyu da elma gibi hem besin maddelerince zengin. hem de A, Vitamini, B grubu vitaminleri, C vitamini, demir, potasyum, fosfor, silikon, klor gibi mineraller bakımından oldukça zengindir. Elma suyunun sağlığa, cilde ve saça faydaları var. Bu faydaların en önemlilerini sizler için seçtik. Elma suyu neye iyi gelir sorusuna yanıt olacak bu yararları aşağıda bulabilirsiniz:

ELMA SUYUNUN SAĞLIĞA YARARLARI  SAĞLIK BAKIMINDAN 10 FAYDASI

# 1. FAYDA: ELMA SUYU KOLESTEROLE ÇÖZÜM MÜ?

Elma suyu kötü kolesterolü azaltır ve bir kişinin kalp ve damar sağlığını geliştirir. Kalp hastalığına yakalanma riski elma suyu içerek önemli ölçüde azaltılabilir.

# 2. FAYDA: ELMA SUYU ZAYIFLATIRMI?

Elma suyu zayıflamak için kullanılabilir Elma suyu içilmesi kilo kaybı için yardımcı olur. Dolayısıyla elma suyu içerek zinde ve ince kalınabilir. Bunun nedeni ise elma suyunda bulunan yağ yakıcı enzimlerdir. Ancak elma suyunda kalori olduğu da hatırlanmalı ve dengeli bir tüketim yapılmalıdır. Özellikle diyet listeleri ile zayıflama amacınız varsa ve bu durumda elma suyundan faydalanacaksanız sizlere tavsiyemiz elma suyunu günde 250 ml civarında tüketmeniz yönünde olacaktır.

Önerilen İçerik :   Kulak Çınlaması için Bitkisel Tedavi

3. FAYDA: ROMATİZMAL HASTALIKLAR İÇİN ELMA SUYU

Elma suyu potasyum açısından oldukça zengindir, dolayısıyla artrit ve romatizmadan muzdarip insanlar için çok faydalıdır.

4. FAYDA: BAĞIRSAKLARI VE MİDEYİ ÇALIŞTIRIR

: Elma suyu bağırsakların işleyişi ve sağlığı için önemlidir. Hazmı geliştirir. Dolayısıyla kabızlığa karşı bitkisel çözüm olarak kabızlıkla savaşır.

# 5 FAYDA: BÖBREKLERİ ÇALIŞTIRIR VE TEMİZLER

: Ham elma suyu karaciğeri ve böbrekleri temizler ve böbrek ve karaciğer hastalığı riskini azaltır.

# 6 FAYDA: HAZMI KOLAYLAŞTIRIR.

İçme elma suyu sindirim geliştirir ve vücuttan zararlı toksinleri ortadan kaldırır. Toksinlerin atılmasını sağlar.

# 7 FAYDA: YORGUNLUĞA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Elma Sirkesi veya elma suyu bal ve süt ile birlikte kullanılırsa halsizlik çok yararlıdır.

# 8 FAYDA: HAMİLELİKTE KANSIZLIK GÖRÜLENLERDE KULLANILIR

Bal ile elma suyu gebelik anemisi tedavisinde çok etkilidir.

# 9 FAYDA: KANSERE BİTKİSEL ÇÖZÜMDÜR.

Elma suyu, çeşitli kanser türlerini önlemek antioksidanlar içerir.

# 10 FAYDA: AKCİĞERLERİ TEMİZLER, AKCİĞER TEMİZLEYİCİ MEYVELER ARASINDADIR.

Elma suyu akciğerlere çok iyi gelir ve astım riskini düşürür.

NOT
– Elma suyu yapımında dikkat edilecek hususlardan bir tanesi de elma suyu yapılırken elmanın kabuğundan faydalanılmalıdır Elma kabuğu içerisinde bolca A vitamini bulunur. Diğer yandan elma suyuna yapay şeker eklemeyiniz. Elmanın kendi içerisindeki meyve şekeri yeterlidir. Dışarıdan ilave edilecek şeker hem içerdiği kalori nedeniyle kilo aldırıcı etki yapar hemde şeker hastalığı ve diyabete yakalanma riskini artırabilir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir