Egzama Tedavisi için Bitkisel Çözüm

Bir deri hastalığı olan egzama için şifalı bitkiler ışığında sizlere doğal çözümler ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vermek istiyorum bu yazımızda.

Kısacası, egzama hastalığı için denenmiş ve başarıya ulaşmış formülleri anlatacağız.

Egzamaya Bitkisel Çözüm:

Egzama hastalığını tedavi etmek için İbrahim Saraçoğlu’nun Beyaz Dut Kurusu kürünü 2003 yılından beri uygulayan birçok egzama hastasında başarılı sonuçlar gözlemlenmiştir. Sağlık açısından hiçbir yan etkisi olmayan Beyaz dut kurusu kürünün uygulanması da gayet basittir.

Hazırlanışı:

Yarım litre su çelik tencerede normal ateşte kaynatılır. Kaynadıktan sonra suya 1 avuç beyaz dut kurusu eklenir ve 7 Dk. daha kısık ateşte kaynatılır.

Uygulanışı:

Kaynama süresinin ardından ılık halden biraz sıcak (elinizi yakmayacak şekilde) egzamalı elinizi tencerenin içine sokun. En az 10 dakika elleriniz suyun içinde kalsın. Sudan çıkardıktan sonra 1 saat elinizi yıkamayın. 1 saat sonra sade su ile durulayın. Haftada 3 kez bu dut kurusu kürü yöntemini uygulayın. Kürün her defasında taze hazırlanmış olması gerekmektedir.

Not : 2 hafta içerisinde sonuç alamazsanız ise, kürü uygulamaya son veriniz.

Egzamaya iyi Gelen Bitkiler:

Eğer ki bu kürü uygulamak istemezseniz sizin için farklı bitkisel kür önerilerimiz var.

Kına:

Bir avuç kına tuzsuz tereyağı ile karıştırılır ve egzamalı bölgeye sürülür. 15 dakika süreyle beklendikten sonra cilt yıkanır. Bu yöntem egzama tedavisinde çok etkilidir.

Ada Çayı:

Bir avuç ada çayı bitkisi bir su bardağı sütle birlikte kaynatılır ve egzamalı bölgeye sürülür.

Isırgan otu:

Bir avuç taze ısırgan yaprağını ezin ve egzamalı bölgenize sürerek 5 dakika süreyle bekleyin. Daha sonra ılık su ile bölgeyi yıkayın.

Funda Tohumu:

Funda tohumları bir bardak suda kaynatılır ve posalı kısımları ılıyınca egzamalı bölgeye sürülebilir.

Egzamaya İyi Gelen Yiyecekler:

Egzaması olan kişilerde genellikle esansiyel yağ asitleri yetersizliğine de rastlanır. Bu durumda eğer balığa karşı alerjiniz olmadığı kesinleşmişse, Omega-3 bakımından zengin somon balığı gibi yağlı balıkları daha sık tüketebilir veya Omega-3 takviyesi kullanabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Geniz Akıntısı için Bitkisel Kür

Egzamaya iyi Gelen Şeyler:

Egzama belirtilerinin şiddetlendiği ve egzamanın yayıldığı durumlarda sirkeli suyla yıkanmak çok faydalıdır. Bunun için küveti ılık suyla doldurup 2 bardak elma sirkesi ekleyin. Çok sıcak su kullanırsanız egzama kaşıntısı ve tahrişi artacaktır bu nedenle suyu olabildiğince ılık tutmaya çalışın. Kaşıntıyı hafifletmek için çeyrek su bardağı ayçiçeği veya aspir yağı da ekleyebilirsiniz. Bu yağlar kuruyan cildin yumuşamasını sağlayacaktır.

Egzaması Olanlar Dikkat:

Egzama hastalığı ile başınız dertte ise size sıralayacağım noktalardan mutlaka kaçınmanız gerekiyor. Zira bu saydığım maddeler egzamaya iyi gelmez ve sakıncalıdır.

Çok dar giyecekler, kalın yünlü ürünler, aşırı nem, sinir ve stres, her türlü enfeksiyonlar, klorlu su içmek, sigara dumanı, parfüm kullanımı, her türlü alerji, alkalin içerikli sabunlar, yağ çözücü kimyasal temizlik maddeleri ve aşırı sıcak hava egzama hastalığına iyi gelmez ve zarar verir.

Bu yazı egzama nasıl geçer ne iyi gelir için doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi nedir nasıldır egzamaya iyi gelen şifalı bitkiler bitki çayları yiyecekler kremler şampuan sabun içecekler nelerdir doğal bitkisel tedavisi kesin çözüm için dut egzama nasıl giderilir nasıl tedavi edilir nasıl geçer ne iyi gelir şifalı bitkilerle evde kesin hangi doktor bölüm bakar bitkisel çözümler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir