Doğum sonrası annelerin ihtiyaçları

Anne de bu mucizenin en kutsal kişisidir. Doğum sonrasında ise annenin özel bir bakım ve ihtiyaçları olacaktır. Bunun için önceden ihtiyaçları belirlemek ve hazırlıklı olmak gereklidir.

Anne adaylarına yardımcı olalım istedik ve doğum sonrasında nelere ihtiyaçları olacağını aşağıda belirttik.

Öncelikle doğumdan sonra bebeği emzirme işlemi başlar. Bu nedenle önü açık geniş ve rahat gecelikler işinizi kolaylaştıracaktır.

Doğum sonrası kanama durumu yaşanacağından banyo için koyu renkli banyo havluları hazırlayın. Ayrıca hijyenik pedlere de ihtiyacınız olacaktır. Lohusalar için özel hazırlanmış lohusa külodunu da almayı unutmayın.

Şampuan ve losyon ve krem gibi temel bakım malzemeleri:

Şampuan ve losyon alırken kimyasal olmamasını tercih edin. Vücudunuz ve göbek bölgeniz için kaliteli nemlendirici edinin. Esnek bir cilt ve çatlak oluşumunu engellemeye iyi gelecektir. Doğum sonrası iyi bir cilt bakımına ihtiyacınız olacaktır.

Emzirme işlevi için birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak. Doğum sonrası için göğüs pedleri önemli ihtiyaçlar arasında. Emzirdikten sonra süt salgısı devam edeceği için kıyafetinizin lekelenmesini önleyecek ve meme uçlarını tahrişlere karşı koruyacaktır.

Süt pompası, sütü sağıp depolamak için gereklidir. Anne dışarı çıkacağı zaman biberona aktarılabilir ve daha sonra kullanılmak üzere buzdolabında saklanabilir. Bu aletlerin manuel, elektrikli veya pille çalışanlarından edinebilirsiniz.

Süt muhafaza poşetleri alırsanız sütünüzü buzlukta saklayabilirsiniz.

Göğüs ucu koruması (adaptörü), silikonlu, yumuşak ve kokusuz olarak piyasada satılmaktadır. Bu ürün göğüs ucunuzu çatlamaya ve sürtünmeye karşı koruyacaktır.

Göğüs kremi. Göğüs çatlamaları, göğüs ucu tahrişleri için tedavi nitelikli kremlerdir. Mutlaka edinilmesi gereken ihtiyaçlardır.

Emzirme yastıkları annelerin daha rahat bir pozisyonda emzirebilmeleri için konfor sağlayan ihtiyaçlardır. Hem bebek rahat edecek hem de anne sırt ağrılarından korunacaktır.

Doğum sonrası anneler için yardımcı bazı kitaplar yayınlanıyor. Bebek bakımı kitapları, özellikle ilk defa anne alacak bayanlar için çok yardımcı olacaktır. Araştırıp size uygun bir kitabı alabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Bebeklerde ishal nasıl önlenir?
27 Ekim 2023

Biberon

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir