Portakal Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Bebekler ve küçük çocuklar ilk yiyecekleri deneme yolculuklarına başlarken, ebeveynler kendilerine verilen seçenekleri olabildiğince sağlıklı tutmak isterler. Bu nedenle, muz, avokado, çilek, et parçaları, yoğurt ve daha fazlası gibi ilk yiyecekler, yalnızca bebeklerin gelişmesine yardımcı olmak için değil, çeşitli tatlarla tanıştırmak için verilir. Ve her lokmada lezzetle dolan portakal, bebeklerin denemesi için harika bir seçenek gibi görünüyor. Ancak bebeklerin portakalı denemeleri gereken yaş diğer besinlere göre biraz daha büyüktür.

Portakal tüketmek insanların vücutları için yapabilecekleri en sağlıklı şeylerden biridir. Portakal yemek cildin parlak görünmesine yardımcı olur, vücudun kansızlıkla savaşmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun hücrelerini hasardan korur ve daha fazlasını yapar. Ve vitaminler, mineraller ve lif gibi şeyler hesaba katıldığında, portakallar hemen hemen her diyete harika bir katkı sağlar. Yani narenciye verilen kişi onu yiyebilecek yaştaysa.

Portakalların Tanıtılması Gereken Yaş

Anne babalar bebeklerine altı aylıktan itibaren yeni yiyecekler vermeye başlarlar. Bebek tarafından giyilen beslenme yöntemini kullananlar için, bebeklerin kerpeten kavramasını uygulayabilecekleri yiyecekler sunmak, başarılı yemenin anahtarıdır. Ve portakallar bu tarife uysa da, bebeklerin yaşı biraz daha büyüyene kadar denemeleri için iyi bir seçim değiller. Ebeveynlerin okuduğu yayına bağlı olarak, tavsiye edilen, bebeklere sekiz aylıktan bir yaşına kadar portakal vermektir. Meyvenin dokusu ve asitliği nedeniyle portakallar da dahil olmak üzere bebeklerin narenciye denemelerine izin vermek için 12 aylık dönemin iyi bir zaman olduğunu öne sürüyor.

Portakal Bebeklere Ne Zaman Verilir
Portakal Bebeklere Ne Zaman Verilir

Bebeklere Portakal Nasıl Tanıtılır?

Bebeklere zarın açık kalmasından sonra portakal servisi yapmanın birkaç yolu vardır, böylece meyve suyu sadece portakaldan küçük parçalar halinde kesmek için çıkarılabilir. Portakalın nasıl hazırlanacağı konusunda doğru kararı veren bebeklerin yeme yeteneklerine bağlıdır. Bebeklerin boğulmaması için portakalların küçük parçalar halinde kesilmesi gerekiyor. Tohumlar da çıkarılmalıdır. Bazı küçükler portakalları bu şekilde yemekte gayet iyiler. Diğerleri zarı yemeyi zor buluyor. Zar portakaldan tamamen çıkarılmalıdır, böylece bebekler portakallarını en kolay şekilde yiyebilirler.

Önerilen İçerik :   Emziren Anne Neler Yemelidir

Portakal ve Portakal Suyu Aynı Değildir

Portakallar daha büyük bebeklere vermek için besleyici bir seçenek olduğundan, ebeveynler portakal ve portakal suyunun aynı kumaştan kesildiğini varsayıyor olabilir. Ancak durum böyle değil. Ve bebeklere ilk besin olarak portakal suyu verilmemelidir. Portakal suyu, portakalların içermediği şekerler ve katkı maddeleri içerir. Portakal suyu, tadıyla bebeklerin çeşitli yiyecekleri denemeye istekli olmalarına karşı, yalnızca daha tatlı olan yiyecekleri istemesini sağlayabilir. Sonuç olarak, yayına göre, bebeklere meyve suyu verilirse, günde dört onstan fazla olmamalıdır. Ve bir seferde verilen şeker miktarını azaltmak için dört ons sulanmalıdır. Bu nedenle, en iyi meyve suyu kaynağı portakalın kendisidir. İçerdiği vitamin ve mineraller ile bebeklerin severek tüketeceği katı bir besindir.

27 Ekim 2023

Biberon

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir