Astım için Bitkisel Çözüm

Ventolin kullananlar bilir astım nasıl bir hastalıktır ve insanı nasıl harap eder. İşte bu yazımız astım hastalarına uygun olan bitkisel çözüm ve tedavi yollarını araştırıyor.

Ayrıca astıma iyi gelen her türlü bilgiyi ve astım için doğal ve bitkisel çözümleri kısa kısa anlatmaya çalışacağım.

Astıma Bitkisel Çözüm:

İlk önce sizlere astım için kullanılan ve çok etkili olan bir bitkisel çözüm önerisinden bahsetmek istiyorum.

İbrahim Saraçoğlu’nun astım ve alerjik astım için uygulanacak keçiboynuzu kürü (harnup kürü) için gerekli olan keçi boynuzunu (harnup) oldukça uygun fiyata pazardan ya da aktarlardan temin edebilirsiniz. Alacağınız harnupların koyu kahve renge yakın olmasına mümkün olduğunca özen gösteriniz. Açık kahve renkli olan keçi boynuzlarının etkisi yok denecek kadar azdır.

Keçiboynuzu Kürü:

Nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda kullanılabilir.

Hazırlanışı:

Orta boydaki keçi boynuzlarından 6-7 tanesini önce soğuk su ile yıkayınız. Daha sonra bunları ufak parçalara halinde (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litre civarındaki suyun içine atınız. Kısık ateşte 8-9 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra tülbent ile süzerek cam şişeye aktarınız. Bu kürü buzdolabında en fazla üç gün bekletebilirsiniz. Daha uzun süre bekletilirse kür bozulur.

Uygulama:

Her gün düzenli olarak kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı kürü içiniz. Yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu 3 gün buzdolabında bozulmadan korunabilir.Yarım litrelik kür sürekli kullanımda 3 gün için ideal ölçüdür. Her 3 günde bir, kürü taze olarak hazırlamalısınız.

Aralıksız 20 gün uygulayınız. 20 gün tamamlandıktan sonra yine aynı şekilde ara vermeden 15 gün devam ediniz. 15 günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine 1 çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, yine aynı şekilde kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltısında ayrıca bal tüketmeyiniz.Bu dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Önerilen İçerik :   Saç Dökülmesi için Bitkisel Tedavi

Dikkat:

5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı ya da alerjiye bağlı nefes darlığı varsa, bu taktirde sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında kullanılmalıdır.

Astıma iyi Gelen Yiyecekler:

Astım hastalığı ile boğuşmak zorunda kalan arkadaşlara yiyecekler konusunda ufak bir kaç tavsiyemiz olacak.

Sarımsak ve Soğan:

Sarımsak ve soğan, kimyasal içerik ve özellikleri sayesinde akciğer iltihabına neden olan enzimleri baskılayarak astım ataklarının sayısını ve şiddetini azaltma etkisi gösterir.

Kolin Bakımından Zengin Gıdalar:

B kompleks vitamini olan “kolin” astım ataklarını önlemekte etkilidir. Bol miktarda kolin içeren gıdalar arasında mercimek, fasulye, süt ürünleri, nohut, yumurta sarısı ve soya fasulyesi gibi besinler sayılabilir. Astım hastalarının mümkün olduğunca bu yiyecekleri tüketmesi gerekir.

Astıma iyi Gelen Bitkiler:

Astım için maydanoz, andız otu ve nane oldukça iyi gelmektedir. Özellikle maydanoz kullanımı kısa sürede fayda sağlayacaktır.

Maydanoz Suyu:

Maydanozun tohum ya da yapraklarının kaynatılması ve bir süre dinlendirildikten sonra tüketilmesi astım hastaları için şifa niteliğindedir.

Nane Suyu:

Nefes açıcı olarak birçok farklı üründe kullanılan nane, kaynatılarak içilmesi durumunda astım hastalarına iyi gelir. Özellikle sabahları nane suyu içmek astım hastaları için şifa niteliğindedir.

Bu yazı astıma iyi gelen gıdalar yerler içecekler taşlar bitkiler doğal kesin bitkisel çözüm çare evde son hangi doktor bakar bölüme gidilir astım için kullanılan spreyler doğal tedavi nasıl geçer tedavi edilir giderilir ilacı tedavisi otu spreyinin adı faydalı olan şifalı bitkiler sülük aşı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir