Vücut Şekillendirmede Yeni Bir Dönem; “Vaser Liposuction”

Estetik alanındaki teknolojiler, kusursuz bir fiziğe ulaşma arayışında hem etkili hem de ameliyatsız güzellik yöntemleri ile ilgili yenilikler sunarak önemli ilerlemeler kaydetti. Bu tür yeniliklerden biri, vücut şekillendirmeye yönelik devrim niteliğindeki yaklaşımıyla kozmetik prosedürler endüstrisini önemli ölçüde değiştiren VASER Liposuction’dır. Bu blog yazısı, VASER liposuction konusunu detaylı inceliyor, geleneksel tekniklerden farkını ve vücut şekillendirmeye iddialı bir yaklaşım arayan kişiler arasında neden popülerlik kazandığını tartışıyor.

VASER Liposuction nedir?

VASER liposuction, ortamdaki normal dokulara herhangi bir etki yapmaksızın, özellikle yağ hücrelerini parçalamak için ultrason teknolojisini kullanan yenilikçi bir yöntemdir. Ultrasonik (ses)dalgaları yayarak, emilmeden önce yağ hücrelerini nazikçe sıvılaştıran bu teknik devrim niteliğindedir.

VaserLipo;

 • Yağ dokusuna spesifik; VASER, şekillendirme ve şekillendirme için onu en uygun teknik haline getiren hassas yağ hedefleme özelliğiyle ünlüdür.
 • Normal Dokuya Zarar Vermez: VaserLipo, geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında dokuya daha saygılı olduğundan bedensel travmayı en aza indirir.
 • Daha Hızlı İyileşme: Hastalar sıklıkla ameliyat sonrasını daha az sıkıntı ve daha az ağrılı geçirir. Daha hızlı iyileşme ve daha az ödem ile karşılaşırlar.
 • Tüm Vücut Bölgelerine Uygulanabilir: Boyun, karın, uyluk ve uzuvlar gibi çok sayıda vücut bölgesinde etkilidir.

Vaser Liposuction Öncesi

Hastalar, vaser liposuction yaptırmadan önce amaçlarını, tıbbi geçmişlerini ve işlemin ayrıntılarını doktorları ile tartıştıkları kapsamlı bir konsültasyona tabi tutulur.

Vaser Liposuction Ameliyatı

Vaser Liposuction ameliyatı 5 ana basamakta aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 1. Anestezi: Hasta konforunu arttırmak amacıyla anestezi uygulanır.
 2. Kesi: Belirlenen bölgelerde çok küçük kesiler (7mm) oluşturulur.
 3. Yağın Sıvı Hale Getirilmesi: Anestezik ve ilaç içeren bir salin solüsyonunun enjekte edilmesiyle yağ dokusu, yağ hücrelerini parçalamak için ince bir prob aracılığı ile gönderilen ultrason enerjisi ile önce emülsifiye edilir (sıvı hale getirilir).
 4. Yağın Ortamdan Uzaklaştırılması: Sıvılaştırılmış yağ, ince bir kanül aracılığı ile emilerek dışarı çekilir. Bu süreçte vücut şekillendirilir.
 5. Kesilerin Dikilmesi: Çok küçük olan kesiler birer Kesilerin kapatılması için, kompresyon giysisi uygulanması gelenekseldir.
Önerilen İçerik :   İngiltere Hükümeti Türkiye’ye Giden Hastaları Uyarıyor!

 

Vaser Liposuction Sonrası

Hastaların çoğunluğu birkaç gün içinde günlük rutinlerine devam edebilecek kadar iyileşir. Vücudun tamamen iyileşmesi ve alışması birkaç haftadan aylara kadar sürebilir.

 

 

VASER Liposuction’ın Faydaları

 • Detaylı Vücut Şekillendirme: VASER teknolojisi daha doğru vücut şekillendirmeyi mümkün kılarak daha belirgin ve şekillendirilmiş bir görünüm sağlar.
 • Daha Az Ağrı ve Şişlik: Minimal invazif süreç, postoperatif ağrı ve ödemin azalmasına neden olur.
 • Cilt Sıkılaştırma Etkisi: Kolajen üretimini uyararak işlem, tedavi edilen bölgelerde cildin daha gergin olmasına neden olabilir.
 • Alınan Yağların Yağ greftinin Kalıcılık Avantajı: VASER, çıkarılan yağın kalitesini korur, bu da yağ transferi prosedürlerini düşünen kişiler için avantajlı olabilir.

 

VASER Liposuction’ın için İdeal Adaylar

İdeal vücut ağırlığına yakın olan ancak egzersiz ve diyet yapma çabalarına meydan okuyan inatçı yağ birikintilerini ortadan kaldırmakta zorlanan kişiler VASER liposuction’dan faydalanabilir. Bu bir kilo verme çözümü olmak yerine, şekillendirmeye yönelik bir işlemdir.

Sonuç olarak;

Sofistike, minimal invaziv bir yöntem olan VASER liposuction, vücut şekillendirmede bir paradigma değişimine işaret ediyor. Konforlu bir iyileşme deneyimiyle birlikte etkili vücut şekillendirme için estetik teknolojisindeki ilerlemelere örnek teşkil etmektedir. Vücut şekillendirme hedefleriniz için, diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi VASER liposuction yaptırmadan önce deneyimli bir Plastik Cerraha danışmanız çok önemlidir.

Kaynak: Vaser Lipo

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir