Sakal Nasıl Gürleşir (Kesin Yöntemler)

Bu daha kalın sakal olayının çalışması için yapmanız gereken gerçekten önemli bir şey var: İlk dört hafta sakalınıza dokunmayın. Sakalın şekil alması ve dolmaya başlaması yaklaşık bir ay sürer, bu yüzden sabırlı olmanız gerekir. Şimdi, muhtemelen iki veya üç hafta civarında biraz kaşıntı yaşayacaksınız ve tıraş bıçağına uzanmanız için yeterince kötüleşebilir, ancak güçlü kalın. Bu dört hafta geçtikten sonra bu sakal kalınlığı ipuçlarını uygulamaya hazır olacaksınız.

Erken Yatın

Erken yatamıyorsanız geç yatın. Uyurken kandaki büyüme hormonu seviyesi artar, bu süreçte hücre çoğalmasını ve saç büyümesini hızlandırır. Bu, saat 2 civarında zirve yapar, bu yüzden ondan önce iyice uykuya dalmayı hedefleyin. Mümkün olduğunda tam yedi veya sekiz saat uyumaya çalışın. Bu stres seviyelerini azaltmaya ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Egzersiz

Ne kadar çok uyursanız, egzersiz yapmak için o kadar fazla enerjiniz olur. Düzenli egzersiz, saç büyümesini destekleyen testosteronu artırır. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırarak saça büyümesi için ihtiyaç duyduğu besinleri verir. Egzersiz, mutlaka demir pompalamaya başlamanız koşmak, bisiklete binmek, yürümek ve hatta dans etmek de iyidir. Kanın pompalanmasını sağlayan her şey.

Doğru Yiyin

Egzersizi meyve, sebze, kuruyemiş ve protein yüklü sağlıklı bir diyetle birleştirin. Meyve ve sebzeler vücudunuza ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlarken, protein sakalın sağlıklı görünmesini sağlar. Tüm meyve ve sebzeler iyidir, ancak fındık ve proteinlerinizi seçip seçmeniz gerekir. İşte nelerin stoklanacağına dair bazı örnekler:

  • Kuruyemiş – Ceviz, Kaju, Badem, Antep Fıstığı, Ceviz, Ceviz ve Fındık
  • Protein — Beyaz Et Kümes Hayvanları, Yumurta, Fasulye, Deniz Ürünleri, Soya ve Yoğurt

Cildinize ve Sakalınıza İyi Bakın

Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak ve dolaşımı iyileştirmek için yüzünüzü ve sakalınızı düzenli olarak yıkamanız gerekir. Sakalınızı yüzünüzde kullandığınız sabunla yıkamayın – yarardan çok zarar verir. Bunun yerine, iyi bir sakal yıkama ve saç kremine yatırım yapın ve bunları gün aşırı kullanın. Cildinizin nemlendiricisini sakaldan da uzak tutun. Jojoba yağları (jojoba yağları sakal büyümesi için harikadır) içeren iyi bir sakal yağı alın ve sık sık uygulayın.

Önerilen İçerik :   Ağız kokusunu önleyen yiyecek

Bol Su İçin

Bu sağlıklı yaşam tavsiyesidir 101, ancak günde sekiz bardak su içmeniz sakalınızın şeklini bozan zararlı toksinleri atacaktır. Nemlendirilmiş cilt sağlıklı cilttir ve sağlıklı cilt, tatlı bir şekilde kalın sakal anlamına gelir.

Sigarayı Bırakın

Sigara sakallar için kötüdür. Bunu bir sigara paketinin yanına koymalılar. Sigara içmek kan dolaşımını bozar ve saç köklerine giden kan akışını azaltır. Ayrıca sigara, saç büyümesi ve pigmentasyon üzerinde strese neden olan yaklaşık 5.000 kimyasal içerir. Bırakın ve vücudunuzun size hak ettiğiniz sakalı vermesine yardımcı olun.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir