Organik, Katkısız Bal ve Reçel

Gerçekte, her ikisi de şekerin yapı taşlarıyla doludur – fruktoz ve glikoz – ve beslenme uzmanları, yemek kaşığı bal reçel arasında gerçekten hiçbir sağlık farkı olmadığını söylüyor.

Balın Sağlığa Faydaları

Ham bal aslında doğrudan kovandandır. İşlenmemiş, pastörize edilmemiş ve tüm antioksidanlarını koruyor. Berrak, ipeksi ve rafta dayanacak şekilde korunmuş pastörize balın aksine, ham bal bulanıktır ve buzdolabında saklanmalıdır. Botulizm riskinden dolayı bir yaşın altındaki hiçbir çocuğa bal verilmemesi gerektiğini unutmayın.

 • Enfeksiyonla Savaşabilir

Ham bal, yüzyıllardır yaralar ve enfeksiyonlar için temel bir tıbbi tedavi olmuştur. Bunun nedeni, zararlı bakteri ve mantarları öldürebilen bir antiseptik olan hidrojen peroksit içermesidir. Açık yaralarda merhem olarak ham bal kullanılması enfeksiyon riskini azaltabilir ve yara, kesik ve yanıklarda doku yenilenmesini arttırdığı için iyileşmeyi hızlandırabilir.

 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirebilir

Ham baldaki bitkisel besinlerin bağışıklık sistemini desteklediği ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir. Belki de boğaz ağrısının geldiğini hissettiğinizde eritilmiş çiğ ballı sıcak bir fincan bitki çayı sadece yatıştırıcı hissetmekle kalmaz, aynı zamanda yaklaşmakta olan soğuk algınlığı veya virüsle savaşmaya yardımcı olur.

 • Kan Basıncını Düşürebilir

Birkaç çalışma, çiğ balın kan basıncını düşürebileceğini bulmuştur . Hipertansiyon kalp hastalığı ve felç ile ilişkili olduğundan, kan basıncınızı kontrol altına almak hastalık riskini azaltabilir ve kalp sağlığını destekleyebilir.

 • Reçelin Sağlığa Faydaları

Reçeller sadece açlığı gidermekle kalmaz, aynı zamanda tatlı yemek için özlemimizi gidermemize de yardımcı olur. Aşağıda reçeli günlük diyetinizin bir parçası haline getirmenin bazı faydaları bulunmaktadır.

 1. Meyve reçelleri doğal lifler, temel vitaminler, mineraller, amino asitler ve diğer önemli besinlerle doludur.
 2. Meyve reçelleri stresi yönetmede çok faydalıdır. Strese dayanma enerjisini sağlarlar.
 3. İnme, kalp krizi ve diğer potansiyel kardiyovasküler hastalık riskini azaltırlar.
 4. Reçel yemek, çeşitli kanserlere yakalanma riskini azaltmaya yardımcı olur ve hatta onu iyileştirmeye yardımcı olur. Özellikle ağız, mide ve kolon-rektum kanserlerinde faydalıdırlar.
 5. Bugünkü hayat o kadar stresli hale geldi ki, neredeyse her evde en az bir kişi tansiyon problemlerinden muzdarip. Reçel kan basıncını düşürmeye yardımcı olur.
Önerilen İçerik :   Reflü Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Bal ve reçel siparişleri için hemen https://www.sarkoyciftlik.com.tr/ sitesine üye olabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra siparişlerinizi sepete atarak ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir