İş Yeri Su Arıtma İle Ne Kadar Tasarruf Sağlanır?

Su vücudumuzun neredeyse 2/3’ünü oluşturur ve bu nedenle temiz su içmek sağlığımız için çok önemlidir. Pek çok insanın şişelenmiş suya para harcamasına şaşmamalı. Ama şişelenmiş su sizin için gerçekten daha mı iyi? Ya daha iyi bir alternatif olsaydı?

Şişelenmiş Suyun Maliyeti

Çoğu insanın anlamadığı şey, yıl boyunca şişelenmiş suya ne kadar para harcandığıdır. Marka seçimine bağlı olarak yılda yüksek meblağlar harcamaktadır. Daha da kötüsü, şişelenmiş suyun musluk veya filtrelenmiş sudan daha sağlıklı olduğuna dair hiçbir bilimsel kanıt olmamasıdır. https://wateraeg.com.tr/ linkine girdiğiniz zaman hemen karşınıza 1 damacana su için ne kadar ödüyorsun? ve haftada kaç damacana su alıyorsun? hesaplayıcısı çıkmaktadır. Bu bilgileri doldurarak ne kadar para ödediğiniz ve eğer su arıtma cihazı satın alırsanız ne kadar tasarruf edebileceğiniz çıkmaktadır. Bu sayede iş yerinize bir su arıtma cihazı alıp almamanız konusunda bir kararsızlığınız varsa bu hesaplayıcı size yardımcı olabilir.

Şişelenmiş Suya Alternatifler

En ucuz alternatif tabii ki doğrudan musluk suyunu içmek. Ancak, herkes musluk suyunun içmek ve duş almak için uygun olduğu bir bölgede yaşamıyor. Neyse ki, içme suyunuz ve hatta duşunuz için en iyi su arıtma cihazı yatırım yaparak tasarruf edebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı İle Ne Kadar Tasarruf Edeceksiniz?

Su arıtma cihazı ile tasarruf etmek kolaydır. İçme suyu için, WaterAEG gibi bir su arıtma filtresi maliyeti, şişelenmiş su için ortalama 1000-2000 TL harcamaya karşılık, 2-4 kişilik bir hane için yılda yaklaşık 3000 TL’dir. Yani çoğu insan yatırımın parasını 6. aydan itibaren geri alacaktır. Buna ek olarak, evde şişe satın alma ve taşıma ve şişelerin geri dönüşümünü yönetme zahmetinden de kurtulacaksınız. Ancak daha da iyisi, plastik atık üreten ve CO2 ayak izinizi artıran şişelenmiş su içmek yerine gezegeni kurtarmaya yardımcı olmanızdır.

Önerilen İçerik :   Vücut Şekillendirmede Yeni Bir Dönem; “Vaser Liposuction”

En Uygun Fiyatlı Su Arıtma Sistemi Nedir?

Doğru su arıtma cihazını bulmak zor olabilir. Seçenekler arasında sürahiler, ters osmoz, musluk filtreleri, yerçekimi filtreleri ve UV ışığı bulunur.

Neden Bir Su Filtresine İhtiyacınız Var?

Genel olarak halka açık musluk suyunun içilmesi güvenli kabul edilir. Ancak bu, tadının harika olduğu veya musluğunuzdan akan suyun sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Şişelenmiş su, birçok araştırmaya göre mikroplastikler ve hormon bozucular içerdiğinden sağlık açısından musluk suyundan daha kötüdür. İçecekler ve yiyecekler için kullanılan plastik ambalajlardaki plastikleştiricilerin hormon bozulmasına neden olduğuna ve bunun üremeyi ve düşük yapma riskini artırdığına dair önemli kanıtlar var. Buna ek olarak, şişelenmiş su,  PFAS,  arsenik ve bakteri dahil olmak üzere, halka açık musluk suyuyla aynı türden kirletici maddeler içerebilir. Son olarak, su şişelerinin üretimi ve imhası çevre için korkunçtur. Sağlıklı su içtiğinizden emin olmak için uygun fiyatlı, yüksek kaliteli bir su filtresi harika bir alternatiftir.

Şişelenmiş su satın alma ihtiyacını ortadan kaldırarak paradan tasarruf etmek, içme suyu arıtma sistemleriyle paradan tasarruf etmenin yollarından sadece bir tanesidir. Sağlıklı içme suyuyla, düşük su kalitesiyle ilişkili birçok hastalıktan da kaçınabilirsiniz. İçme suyunuzdan kaynaklanan acil sorunlarla karşılaşmayabilirsiniz, ancak belediye suyundaki klor ve kloramin ile bağlantılı olanlar gibi uzun vadeli olumsuz sağlık etkileri yaşayabilirsiniz. Bir su filtreleme sistemi ile ne kadar tasarruf edebileceğinizi bilmek ister misiniz? Tasarruf hesaplayıcı ve su arıtıcı fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinin ve su filtreleme sistemleriyle bugün WaterAEG ile tasarruf etmeye başlayın!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir