Her Cildin İhtiyacı: Nemlendirici Krem Neden Önemli?

Nem, her cildin ihtiyacı olan bir özellik ve cilt tipinize ya da yaşadığınız yere göre cildinizin nem konusunda bir eksiği varsa, doğru bakım ürünleri ile desteklemek önemli. Nemlendirici krem kullanımı bu nedenle birçok kişinin tercih ettiği bir şey. Nemlendiricilerin faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle soğuk ve sıcak hava geçişlerinin sert yaşandığı dönemlerde ve kuru cilde, karma cilt yapısına sahip kişiler için önemli olan nemlendiriciler canlı, ferah ve genç bir cilt için önemli. Peki nemlendiricilerin faydaları nelerdir ve sizin için en uygun nemlendirici ürünü nasıl bulabilirsiniz?

Nemlendiricilerin cilt için faydası nedir?

Nemlendirici krem ve diğer nemlendirici ürünlerinin faydaları, bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak için en temel etkiyi sunuyor. Nemlendiricilerin en önemli faydası cildin bebeksi elastik yapısını koruması olıyor. Genç, canlı ve ferah bir cilde sahip olmak için cildin doğru nem seviyesine sahip olması önemlidir. Nemlendirici kremler içerdikleri özel yapı ile canlı ve parlak bir görünüme sahip olmanız için her şeyi sunuyor. Günümüzde en popüler dermatolojik ürün olan nemlendiriciler içinde yer alan farklı ürünler, yaşlanma karşıtı anti aging özellik gibi farklı yönlere de sahip. Nemlendirici çatısı altında gece ve gündüz kremlerinin yanı sıra, göz kremi ve BB krem, CC krem seçenekleri de ilgi görüyor.

Nemlendirici nasıl kullanılır?

Günlük cilt bakım rutininin en önemli parçası olan nemlendiricinin kullanımına dikkat etmek son derece önemli. Cildinizin doğru nem seviyesi yoksa, ferah bir deneyim yaşamanız zor olduğu gibi makyaj gibi uygulamalar da iyi sonuç vermez. Bu nedenle hem günlük rutinlerde hem de makyaj uygulaması öncesinde nemlendirici kullanılmaktadır. Peki nemlendirici krem nasıl kullanılır?

 

Cildimize nemlendirici ve diğer bakım ürünlerini uygulamadan önce etkili bir temizlik yapmak önemlidir. Cilt temizliğinin doğru yapılması, cildin hava alan ve bakım ürünlerini emen yapısı olan gözeneklerin tıkanmamasını sağlar. Bu anlamda ilk olarak ılık bir su ile duş almak önerilmektedir. Çok sıcak suyla duş, cilde zarar vereceği için ideal dengeyi bulmalısınız. Ilık duş ya da yüz yıkama ile cildi rahatlattıktan sonra, tonik gibi bir temizleyici ile cildinizi temizleyin. Gözenekler tamamen açıldıktan sonra nemlendirici kremi kullanabilirsiniz. Sonrasında cilt, nemlendiriciyi emecektir ve bu sayede cildiniz ideal nem oranına sahip olacaktır.

Önerilen İçerik :   İngiltere Hükümeti Türkiye’ye Giden Hastaları Uyarıyor!

Cilt tiplerine göre hangi nemlendirici tercih edilmeli?

Tüm cilt bakım ürünleri, belli cilt tipleri için özel bileşenler sunar. Bu anlamda nemlendirici krem seçerken dikkat etmelisiniz. Genellikle kuru ve karma ciltlerin nem oranı düşük olduğu için, yağlı ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı olmadığı düşünülse de bu yanlış bir bilgidir ve nemlendirici tüm cilt tipleri için önerilir. Kuru ve karma cilt tipleri için nemlendiriciler farklı özellikler ve yapılar içerirken, yağlı ciltler için de farklı bir içerik söz konusudur. Buna ek olarak cilt tiplerinden devam edersek alerjik yapıda ciltler için özel nemlendiriciler söz konusudur. Kuru ciltler için nemlendiriciler en çok ilgi gören ürünlerden, buna ek olarak karma cilt için nemlendiriciler de, dermatolojik ürünlerin satıldığı DermoDr’de en çok satılanlar arasında.

Yaşlanma karşıtı nemlendiriciler

Günümüzde, nemlendirici bakım ürünlerinin bir kısmı sadece nem seviyesini optimize etme odaklı olsa da, bazı nemlendirici ürünler farklı içeriklere sahip. Örnek vermek gerekirse CC krem ve BB krem gibi ürünler, yaşlanma karşıtı içerik sunuyor. Beauty balm olarak bilinen BB kremler, ciltte lekeleri kapatma, nemlendirici etkisi sunma ve anti aging yani yaşlanma karşıtı etki sunması ile tercih ediliyor.

 

Nemlendirici krem, gece ve gündüz kremleri, göz kremi ve yüz spreyi gibi nemlendirici seçeneklerini, dünyaca ünlü markaların ürünlerinde en iyi fiyatları sunan DermoDr’de bulabilir, online alışveriş sitesinde satın alarak adresinize kargolanmasını sağlayabilirsiniz.

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir