Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Yapılır

Elma sirkesi diyeti olarak adlandırılan şey aslında elma sirkesi kullanılarak yapılan bir çok bitkisel zayıflama kürüdür. Elma sirkesi diyeti sadece elma sirkesinin faydaları için kullanıldığı tek bir zayıflama kürü olmasından ziyade, elma sirkesiyle zayıflama amacını taşıyan genel kürlere verilen ortak bir isimdir. Yani elma sirkesi diyetinin yapılışı ve uygulanışı konusunda tek bir diyet programı bulamazsınız. Değişik uygulamalar ve diyet reçeteleri içerisinde elma sirkesinin yağ yakıcı ve kilo verdirici özelliği kullanılmaktadır.

Elma sirkesi diyetleri oldukça sağlıklı ve dengeli beslenme olanağı sağlayan diyet listeleri olarak bilinirler. Elma sirkesi ile zayıflamak istiyorsanız muhakkak zayıflama hareketleri ve fitness ile bu bitkisel zayıflama kürlerini desteklemek gerekmektedir. Elma sirkesi bu bitkisel diyetlerin ana maddesi olup diğer zayıflama formüllerinde olduğu gibi daha hızlı zayıflamak için kullanılan bir bitkisel iksir olarak faydalanılmaz. Daha yoğun ve etkili bir biçimde zayıflama amacıyla elma sirkesinden faydalanılmaktadır.

Elma sirkesi ile zayıflama etkisi, elma sirkesinde bol miktarda bulunan asetik asit, mineraller, A, C , E gibi değişik bir takım vitaminler ile ortaya çıkmaktadır. Sindirimi çalıştıran ve iyileştirici bir takım etkileri olan elma sirkesi aynı zamanda yağ yakıcı olarak kana karışmakta ve hücrelere kadar giderek yağ yakımını teşvik etmektedir. Açlığı bastırmak için de elma sirkesinden azami ölçüde faydalanılmaktadır.

Elma sirkesi diyetlerinin başarılı olabilmesi için 1200 kaloriden daha az günlük besin alımı yapılmak zorundadır. En azından 1200 kalorilik bir program uygulanırsa hem açlık ve halsizlik gibi bu tür düşük kalorili diyetlerin yan etkileri az görülecek hem de bağışıklık sistemi zayıf düşmeyecektir. Elma sirkesi diyeti yaparken meyveler, sebzeler, Tam tahıllar ve tam tahıllı ekmekler gibi yağ bakımından fakir, fiber bakımından ise son derece zengin bir diyet menüsü ile diyet yapmak durumundasınız.

Önerilen İçerik :   Elma Suyunun Faydaları

Her yemekten evvel bir bardak su içerisine ilave edilmiş bir tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırılarak gerekirse içerisine bir çay kaşığı bal ilave edilerek tatlandırılarak içilir. Böylelikle yemekten 45 dakika öncesinden elma sirkesinin açlığı bastırıcı etkisinden faydalanılmış olunur ve öğün sırasında çok daha az miktarlarda kalori alınır. Ayrıca elma sirkesi diyetiyle metabolizma hızlandırılır ve vücuttaki zehirli toksinler dolaşım yoluyla bedenden atılır. Bu da metabolizma hızını yavaşlatan bir etkenin ortadan kaldırılması manasına geldiği için zayıflama sürecini hızlandırmaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi elma sirkesi diyeti yaparken egzersiz yapmak son derece önemlidir. Egzersiz ile kasların yağ yakımı için uyarılması sağlanır, Kan dolaşımı hızlanarak karın yağları, göbek yağı gibi bölgesel kilolardan kurtulmak kolaylaşır. Ortalama olarak haftada 3-4 kez 45 dakikalık fitness ile kalıcı zayıflama sağlanabilir. Tabi elma sirkesi diyeti ile birlikte yapılması kaydıyla… Mide asidi ve yanması sorunu olanların elma sirkesi diyeti yapmalarını ne yazık ki uzmanlar tavsiye etmiyorlar. Mide hastalığı olan kişilerde oldukça ciddi sağlık riskleri olabiliyor. Bu nedenle sindirim sistemi hastalıkları olan kişilerin elma sirkesi diyeti yapmadan evvel bir doktor muayenesine girerek tavsiye alması faydalı olabilir.

Elma sirkesi diyeti ile kaç kilo verilir

Şayet diyet ve egzersiz programına uyulur ise 1 ayda ortalama olarak 5-6 kilo zayıflama sağlanmaktadır. Ancak elma sirkesi diyetini 1 aydan uzun sürdürecekseniz bu durumda 15 gün ara vermenizi tavsiye edeceğiz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir