Diş Teli Fiyatları

Diş teli tedavisi ortodonti olarak bilinen bir tedavi sürecidir. Bu tedavi sürecinde çapraşık dişlerin yerini etkin gülümsemenin alması sağlanmaktadır. Pek çok birey gerekli düzenleme sistemlerini alan uzmanlarından öğrenerek tedavi sürecini ilerletmeye çalışmaktadır. Tedavi sürecinin düzenlenmesinde bilinmesi gereken noktalar vardır. Örneğin diş teli fiyatları nedir? Diş teli nasıl uygulanır? Diş telini kim uygular? Tedavi sürecinde nelere dikkat etmeliyiz? gibi soruların değerlendirilmesi tedavi programlarının oluşturulmasına ve bireyin sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmasına katkı sağlar. Diş teli fiyatları gerekli bakım süreçlerini içeren geniş bir alanı kapsamaktadır. Diş teli fiyatları ile ilgili değerlendirmeleri sunduğunuzda diş teli türleri başta olmak üzere pek çok etmen süreci şekillendirmektedir. Braketlerin, şeffaf, lingual ve damon tipli olmaları tedavi sürecini şekillendirmektedir. Hangi türü seçtiyseniz onun ihtiyaçlarını analiz etmek gerekli adımların başında gelmektedir. Diş teli fiyatları ve bakım süreçleri hakkında bilgi almak için okumaya devam ediniz.

 

Diş Teli Nedir?

Dişlerin kendilerine ait konumda olmaması diş teli kullanımını gerektirir. Dişlerdeki yamukluk ve çarpaşıklığın derecesi muayene süreçlerinde değerlendirilmektedir. Muayene ilk adımdır ve bireyin getirdiği duruma ek olarak varsa var olan sorunların ele alınması sağlanır. Böylece artı ve eksileri görerek sürecinizi şekillendirebilir, beklenmeyen durumların önüne geçmeye çalışabilirsiniz. Dişlerdeki çapraşıklık estetik bir görünüme engel olurken bireyin çene yapısını da etkilemektedir. Ayrıca çapraşık dişlerin temizlenmesi kolay değildir. Dişlerin arasında kalan besinlerin etkin bir şekilde temizlenememe durumu vardır. Bu durumda çürükler ve ağız kokuları olabilir. Bu durum da süreci daha karmaşık bir hale getirerek süreci uzatabilmektedir.

Diş teli tedavisinde basit adımlar mevcuttur. Öncelikle diş teli tedavisinin uygulama öncesi muayenesi gerçekleştirilir. Burada varsa çürükler temizlenir. Çekilecek bir dişe karar verilirse uygulanır daha sonrasında elipse benzeyen bir yapı ağza yerleştirilerek braketlerin takımında kolaylık sağlanır. Braketler dişlerin üzerine tek tek konumlandırılır. İlk zamanlar alışma sürecindeyken ağzınızda geniş bir tabaka var gibi hissetseniz de kısa sürede braketlere alışabilmektesiniz. Alışma sürecini desteklemek için yapabileceğiniz minik noktalar vardır. Örneğin sert besinlerden kaçınmak, yapışkan ve çok renk çıkaran besinleri tüketmemek diş yapısının korumasına ve ilk süreçte braket zedelenmelerinin önlenmesine yardımcı olur.

Önerilen İçerik :   Online Terapist: Kendinizi Keşfetmenin Yeni Yolu

 

Diş Telleri Nasıl Seçilir?

Diş teli tedavisinde bireyin rahat bir şekilde tedaviyi sürdürmesi için uygun diş telini seçmesi gerekir. Diş teli türü bireyin kendi kararına göre seçilir. Diş teli türünün ne olacağını belirlerken ortodontistinizden de destek almanız gerekir. Bireyler estetik olarak kendilerini iyi hissedebileceği bir türü tercih etme eğilimindedir. Örneğin lingual tedavide braketler dişlerin arka kısmında kalır. Bu durumdan ötürü de direkt gözle görünmezler. Veya şeffaf braketler de ince ve estetik yapısıyla daha az görülür ve daha çok tercih edilir. Ek olarak bazı bireyler ilk çıkan metal braketleri tercih ederek sürecin daha sorunsuz yürüyeceğini düşünürler. Hangi braket türünü seçerseniz seçin dikkat etmeniz gereken noktaları yerine getirmediğinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Diş teli tedavisinde ilk önemli nokta temizlik sonra muayene sürecidir. Bireylerin bu noktalara dikkat etmesi çok önemlidir.

Diş teli tedavi sürecinde diş teli türü, diş teli fiyatları 2023 yılı düzenlemeleri üzerinde etkili olmaktadır. Diş teli fiyatları 2023 yılı düzenlemeleri ve diş teli tedavi süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Alpdent ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir