Anne adayları nasıl beslenmeli? İşte öneriler…

Anne adayları nasıl beslenmeli, üstelik çalışıyorlarsa? Bu konuyla ilgili sizin için bir derleme yaptık… Buyurun bakalım.

Yoğun iş temposu nedeniyle hepimiz çoğu zaman yediğimiz içtiğimiz şeylere dikkat etmeyiz. Ancak anne olacağınızı öğrendiğiniz andan itibaren artık içinizde büyüyen bebeğiniz için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir.

Gebeliğin başladığı ilk andan itibaren anne adayları nasıl beslenmeli sorusunun yanıtı büyük önem kazanır.

Anne adayları artık öğünü geçirmek için bir şeyler atıştırmak yerine dengeli ve sağlıklı beslenme programı uygulamak zorundadır.

İçinizdeki minik canlının sağlıklı gelişimi için anne adayları nasıl beslenmeli mutlaka öğrenmelisiniz.

Özellikle çalışan anne adayları nasıl beslenmeli sorusuna dikkatle kafa yormalı… Bu onlar için ne kadar zor olsa da. Çünkü yoğun iş temposu nedeniyle öğle yemeğini çoğu zaman atlar ya da ayak üstü, fast food tarzı bir şeyler atıştırarak geçiririz.

Çalışsanız da içinizde büyüyen bebeğiniz için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir.

ANNE ADAYLARI NASIL BESLENMELİ?

Tüm anne adaylarında olduğu gibi çalışan anne adayları için de en önemli öğün tabii ki kahvaltıdır. Artık biraz daha erken kalkarak güzel bir kahvaltı hazırlayıp bebeğinize gerekli olan besinleri tüketmeniz gerekecek. Daha önceleri poğaça ya da simitle geçirdiğiniz kahvaltınızda artık mutlaka süt, peynir ve yumurta bulundurmanız gerekiyor.

Anne adayları için protein oldukça önemli bir besindir. Bundan dolayı çalışan anne adayları öğle yemeklerinde et, tavuk, baklagiller, yoğurt ve ayran gibi protein değeri yüksek besinleri menülerinde bulundurmalıdır. Doktorunuz verdiği hamilelik diyetine uygun olarak günlük protein ihtiyacınızı öğle yemeğinde alamadıysanız bunu akşam yemeğinde mutlaka telafi etmelisiniz.

İçinizde büyüyen ve şekillenen bebeğiniz için artık daha çok enerjiye ihtiyacınız olacak. Özellikle çalışan anne adayları nasıl beslenmeli diye düşünürken ara öğünler için badem, fındık, ceviz, yoğurt, meyve gibi küçük atıştırmalıklar hazırlamayı ihmal etmemelidir.

Önerilen İçerik :   Çocuk Ve Ergen Terapisi

ANNE ADAYLARI İÇİN SÜT NE KADAR ÖNEMLİ?

Süt içmeyi çoğu zaman hepimiz atlayabiliriz. Ancak anne adayları nasıl beslenmeli diye sorulsa hamilelik süresince sütün içerisindeki kalsiyum, mineral ve vitaminlere bebekleri için çok fazla için çok fazla ihtiyacı olacağını hatırlatarak yanıt verebilirsiniz… Bu yüzden günde en az 3-4 porsiyon süt veya süt ürünü tüketmek şart.

Bebeğinizin su kesesinin içinde olduğunu düşünerek bol bol su içmeniz gerekir.  Masanızda mutlaka su bulundurmanız bebeğiniz için oldukça önemlidir.

Ayrıca masa başı bir işte çalışsanız bile ofis içerisinde küçük yürüyüşler yapmak size iyi gelebilir.

27 Ekim 2023

Biberon

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir