Güneş Paneli Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinize güneş paneli sistemi kurmayı planlıyorsanız aynı prensipler geçerli olmalıdır. Farklı güneş enerjisi şirketlerine baktığınızda, mümkün olan en iyi yatırımı yapmak için dikkate almanız gereken birkaç kriter vardır.

Güneş Paneli Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Geçiş yapmanıza yardımcı olmak için kılavuzumuz güneş panelleri satın alırken dikkat etmeniz gereken şeyleri tartışacaktır.

 • Panel Tipi

Güneş paneli seti yenilikler sayesinde insanlar evlerine farklı panel çeşitleri ile elektrik verebilmektedir. Şu anda üç tip mevcuttur: monokristal, polikristal ve ince film. Her birinin artıları ve eksileri adil bir paya sahiptir ve en iyi seçenek nihayetinde tercihlerinize bağlı olacaktır.

  • Monokristal – Mevcut en eski tip olarak monokristal paneller en gelişmişi olmuştur. Bu tür en pahalı olsa da, en verimli olduğu da bilinmektedir.
  • Polikristal – Bu tip, monokristalden nispeten daha yenidir ancak tüketiciler arasında sürekli olarak ilgi görmektedir. Verimliliği biraz daha düşüktür, ancak daha ucuz fiyat etiketi onu çekici bir yatırım haline getirir.
  • İnce Film – Bu tip panel, güneş enerjisi teknolojisindeki en son gelişmelerden biridir. Güç çıkışı diğer ikisi kadar yüksek olmasa da hafif yapısı ve uygun fiyatı, kurulum sırasında size daha fazla esneklik sağlayabilir.

 

 • Performans

Bir evin elektrik ihtiyacını karşılayacak güneş paneli incelerken bakmanız gereken ilk şey performanstır. Her zaman en verimli seçeneğe gitmeniz gerekmez, ancak kesinlikle sorunsuz bir şekilde güç üretebilen bir sisteme ihtiyacınız vardır. Bu, güneş pillerinizin hızlı şarj olmasını ve ihtiyacınız olduğunda yeterli elektrik üretmesini sağlayacaktır.

Seçeneklerinizi kısa listeye almanıza yardımcı olmak için, ortalama panel verimliliğinin %15-22 civarında olduğunu bilmek önemlidir. Bunu akılda tutarak, bu aralıktaki veya daha yüksek paneller değerli bir yatırım olduğunu kanıtlayacaktır.

 • Güneş Paneli Sistemleri Boyutu
Önerilen İçerik :   Doğal Taşlar Ve Fiziksel Etkileri

Yeni tip güneş paneli geliştirilmekte ve ticari olarak satışa sunulmakta olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen yıllar içinde ayarlamalar yapacaksınız. Evinizin çatısı çok fazla alana sahip olsa da, seçenekler ararken yine de sizin için doğru panel boyutunu almayı düşünmelisiniz. Paneller metrekare başına daha fazla enerji ürettikleri için geniş bir toplam alana ihtiyaç duyarlar. Bu, tüm yapılandırma kurulumunuzu planlamanıza yardımcı olabilir.

 • Çatı Uyumluluğu ve Montajı

Güneş enerjisinden yararlanmak ve güç üretmek için yerleştirme hayati önem taşıyacağından, evinizin hangi alanlarının güneşe en çok maruz kaldığını görmek en iyisidir. Genel bir kural olarak, onları ağaçlar, binalar ve diğer yapılar tarafından engellenebilecekleri alanlara yerleştirmekten kaçınmak en iyisidir.

Tüm kurulumun önemli bir parçası olarak, özellikle rüzgarlı bir bölgede yaşıyorsanız, montaj sisteminin kaliteli olduğundan emin olmanız gerekir, çünkü gevşek montaj braketleri tayfun mevsiminde panellerinizin uçmasına neden olabilir.

 • Garanti

Garanti, tüketici olarak haklarınızı korumak için oluşturulmuştur, bu nedenle dikkate alınması gereken bir diğer önemli husustur. Seçenekleri toplama sürecinde, size çekici bir garanti süresi verecek bir sağlayıcıyla ortak olmak en iyisidir. Ani bir arıza durumunda bu, yatırımınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Güneş enerjisine geçiş yapmak göz korkutucu görünebilir, ancak sizi en iyi şekilde ele geçirmesine izin vermeyin. Hem çevreye hem de finansmanınıza sağladıkları faydalar düşünüldüğünde, yenilenebilir enerjiye yönelmeniz için yeterli nedeniniz olmalı. Hemen 12v güneş paneli satın almak isterseniz https://solaravm.com/ sitesine göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir