Alkolden Tiksindirme Yolları – Alkol Bağımlılığına Doğal Çözümler

Doğal alkol rehabilitasyonunun genellikle evde nasıl gerçekleştiğini ve bağımlılığın üstesinden gelmek için doğal maddeler ve zihin-beden terapilerinin kullanımına odaklandığını keşfedin. Alkolizm, alkollü maddelere fiziksel ve psikolojik bağımlılık olarak tanımlanır. Alkolik olan kişiler genellikle alkollü içecek tüketmek için bir zorunluluk hissederler ve ne kadar içeceklerini sınırlamakta güçlük çekerler. Alkolizm en iyi bir hastanede veya madde bağımlılığı tedavi tesisinde tedavi edilse de, doğal alkol rehabilitasyonu mümkündür.

Alkol Bağımlılığı Belirtileri

Doğal alkol rehabilitasyonu, sizin veya sevdiğiniz kişinin alkolle ilgili bir sorunu olduğunu kabul etmekle başlar. İşte alkol bağımlılığının belirtileri:

 • Alkol tüketimini durduramama veya kontrol edememe
 • Alkol için artan tolerans; aynı etkiyi elde etmek için daha fazla alkol tüketilmelidir
 • Alkol tüketimi kesildiğinde mide bulantısı, titreme ve terleme gibi yoksunluk belirtileri ortaya çıkar.
 • Diğer faaliyetler içme lehine terk edilir
 • İçtikten sonra bayılmalar yaşanıyor
 • Riskli durumlarda (örneğin araç kullanmak) alkol alımı meydana gelir veya devam eder.
 • Alkol tüketimi ile ilgili yasal sorunlar gelişir (örn. alkollü araç kullanmaktan tutuklanma)
Alkolden Tiksindirme Yolları - Alkol Bağımlılığına Doğal Çözümler
Alkolden Tiksindirme Yolları – Alkol Bağımlılığına Doğal Çözümler

Doğal Alkolizm Tedavi Programları

Rehabilitasyonun amacı, ayık bir duruma gelmek ve nüksetmeyi önlemek için başa çıkma becerilerini öğrenmektir. İşte doğal alkolizm tedavisinde kullanılabilecek birkaç doğal alkol rehabilitasyon seçeneği.

 • Akupunktur – Bu, çeşitli hastalıklarla ilişkili olduğu düşünülen vücudun çeşitli noktalarına ince iğneler sokmayı kapsayan bir alternatif tıp şeklidir. Akupunkturun yoksunluk semptomlarını hafifleterek, istekleri azaltarak ve alkolizmle ilişkili depresyon ve kaygıyı hafifleterek ham alkol detoksuna yardımcı olabileceğine inanılmaktadır. Bazı hastalar bu tedaviden iyi sonuçlar almış olsa da, akupunkturun etkinliği hala tartışılmaktadır.
 • Diyet Takviyeleri – Yoksunluk semptomlarını azaltabilecek, alkole olan isteklerinizi yönetmeye yardımcı olabilecek ve aşırı alkol tüketiminin neden olduğu bedensel hasarın bir kısmını onarabilecek birkaç besin takviyesi vardır. Laboratuar fareleri ve insanlar üzerinde yapılan bir araştırma, kudzu’nun deneklerde alkol alımını azalttığını buldu. C vitamini karaciğer fonksiyonunu iyileştirebilir ve vücudun karaciğerdeki aşırı yağ birikimini parçalamasına yardımcı olabilir. Nitelikli bir tıp uzmanı, alkolizm tedavisinde faydalı olabilecek ek takviyeler hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir.
 • Terapi – Bağımlılığa nüksetmeyi önlemek iyileşme sürecinin önemli bir parçasıdır. Düzenli terapi seanslarına katılmak, alkoliklere ayartma ile başa çıkmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayabilir, nüksetmeye yol açabilecek çevresel stres faktörlerini yönetebilir ve yeni keşfettikleri ayıklıklarında başarılı bir şekilde gezinmelerine yardımcı olacak başa çıkma becerilerini öğrenebilir.
Önerilen İçerik :   Terlemek Zayıflatır mı Kilo Verdirir Mi?

Alkolizm zayıflatıcı bir hastalık olsa da, doğru destekle alkol bağımlılığının üstesinden gelmek mümkündür. Doğal alkol rehabilitasyonu, tedavi merkezine gitmeyi tercih etmeyenler için uygun bir alternatiftir. En iyi sonuçları elde etmek için alkolizmle mücadele eden hastaları tedavi etme konusunda deneyimli bir profesyonelle çalışın.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir