Yana sallanma

Yana sallanma
Paylaş
 

Verimleri: Baş Duruşu’nun öbür tüm yoga duruşlarının babası olduğu söylenir. Beyne, gözlere, buruna, boğaza ve surata oksijen dolu pak kanın gitmesini sağlar. Ayrıca iç uzuvları ve fetüsü yerçekiminin tesirinden kurtararak ra­hatlatır.

İhtarları: Başınızın bütün tepe noktasında balansınızı sağ­lamalısınız. Boynunuzda problem varsa Baş Duruşunu yapmaya kalkışmayın. Bu duruşu yaparken kendinizi rahat sezene kadar yoga eğitmeninizden size takviyeci olma­sını isteyin. Konutta ise, hareketi kendinize istinaden yapana kadar partnerinizden takviye alın. Son üç aylık yarıyılda ters duruşları yapmayın. Şayet yogaya gebeliğinizin be­şinci ayından itibaren ya da daha sonra başladıysanız, baş duruşlarını yapmaya asla kalkışmayın.

Metot: Diz çökün ve Ufak Baş Duruşu’nda olduğu gibi ellerinizi direnmiş battaniyenin üzerine yerleştirin. Bacak­larınızı düzleştirerek, omurganız dimdik olana kadar ayak­larınızı yavaş adımlarla ellerinize doğru yanaştırın. Sağ bacağınızı kıvırın ve dizinizi göğsünüze sürüklemek üzere havaya kaldırın. Daha sonra sol dizinizi bükün ve ha­vaya kaldırın. Duruşunuzu gözetin ve soluk alın. Ne­fes verirken bacaklarınızı usulca, tavana doğru dümdüz duracak biçimde uzatın.

Kalça adalelerinizi sıkın. Sakin ve kumpaslı bir ritimle soluk almaya devam edin. Rahat ettiği­niz sürece pozisyonunuzu gözetin. Alt inmek için diz­lerinizi kırın ve göğsünüze yanaştırın. Sonra ayaklarınızı yere koyun. Kalçalarınız topuklarınızın üzerinde ve alnınız yerde duracak biçimde dinlenin. Baş Duruşu ile alakalı kendinizi huzursuz seziyorsanız, bu hareketi duvara dayanarak veya dizlerini belinize yaslaya­rak düşmenizi önleyecek bir partnerden destek alarak yap­mayı deneyin. Partneriniz ayrıca ayaklarınızı da yakalayabilir.

Karşıt-duruş: Başınızı kaldırmadan evvel Çocuk Duru­şu’nda sf 40 dinlenin. Aksi takdirde başınız dönebilir ve­ya baygınlık hissi yaşayabilirsiniz.

Bu yazı 34 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Saç Dökülmesi Hakkında Her Şey » sagliklimisin.com'da!: […] Saç Dökülmesine Çözüm Olarak Gösterilen Ve Saç İçin Bir
2020-02-16 13:10:00
yorum ikonu
Saç Dökülmelerine İyi Gelen Mavi Su » sagliklimisin.com'da!: […] Saçınızın Neden Döküldüğünü Öğrenmek isterseniz Saç Dökülmesi Hakkında Her
2020-02-16 12:48:48
yorum ikonu
Anne sütü artırıcı 5 bitkisel ürün » sagliklimisin.com'da!: […] Emziren Anne Neler Yemelidir […]
2020-02-04 17:34:29
yorum ikonu
Anne sütü artırıcı 5 bitkisel ürün » sagliklimisin.com'da!: […] Anne adayları nasıl beslenmeli? İşte öneriler… […]
2020-01-26 22:39:45