Kilo Vermek İçin Eğlenceli Egzersizler

zayıflama
Paylaş
 

Bazı insanlar spor yapmayı sevmediği için ya da sağlıklı olmayan besinler tükettikleri için aşırı kilolu olma gibi sorunlar yaşar. Aşırı kilo insan sağlığına zarar veren yağların vücutta aşırı birikimidir. Aşırı kilo diyabet, kalp hastalıkları ve kanser gibi birçok kronik hastalıklara sebep olabilir. Kilo vermek için, yararlı birçok egzersiz vardır. Sağlıklı bir beslenme beraberinde yapılan egzersizler kilo vermenin en iyi yoludur.

İşte kilo vermek için etkili bazı egzersizler:

Aerobik en etkili egzersizler arasında bulunmaktadır. Kadınlar için önemli olan bacaklar ve kalçaların çalışmasını sağlar.Günde yapacağınız iki saatlik çalışmayla iki hafta içinde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Böylece saatte 800 kalori yakmış olursunuz.

Yüzmek de kilo vermek için etkili sporlar arasındadır. Tüm vücudunuz çalışır. Yüzerek stresinizi atabilir ve aşırı kilolarınızdan eğlenceli bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Bisiklet sürerek bacak kalça, sırt ve karın kaslarını çalıştırabilirsiniz. Bisiklet sürmek daha çok kalori yakmanıza yardımcı olur ve eğlenceli bir aktivitedir.

Kilo vermenin en basit ve kolay yolu yürüyüş yapmaktır. Tempolu yürüyüş kilo vermede çok önemlidir. Bacak, kalça ve karın bölgesini çalıştırır. Dağlarda yürüyüş yaparak ya da yokuş tırmanarak daha çok kalori yakarsınız. Tırmanacak kadar gücünüz yoksa her sabah tempolu yürüyüş yapın. Daha sağlıklı ve zinde hissetmenize yardımcı olacaktır.

Dans etmek tüm vücudunuzu harekete geçirir ve kilo vermenizde etkili rol oynar. Ayrıca stresinizi alır. Seçebileceğiniz birçok dans türü vardır. Dans ederek hem eğlenebilir hem de kilo verebilirsiniz.

 

 

Bu yazı 96 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM