Tırnak Uzatma Kürleri

tırmak
Paylaş
 

Tırnak Uzatma Kürleri, Tırnakların uzamasındaki ana etken sudur. Bu yüzden tırnaklar nem ve sıvı kürler ile beslendiği takdirde uzamaları kolaylaşacak ve hızlanacaktır. Aşağıda verdiğimiz ve kolayca hazırlayabileceğiniz kürler ile kısa sürede daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzun tırnaklara kavuşabilirsiniz.

 • Limon ile Tırnak Uzatma Kürü
  Malzemeler: 1 adet limon ve 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı

Öncelikle bir kap içine limonu 6-8 dilime ayırıp 1 tatlı kaşığı zeytinyağını bu limonlara dökünüz. Ardından zeytinyağlı limon dilimleri ile tırnaklarınızı ovunuz. Haftada 3 kez hazırlayıp uygulayabileceğiniz bu basit kür ile tırnaklarınızı daha fazla uzatabilirsiniz.

 • Sirke ile Tırnak Uzatma Kürü
  Malzemeler: 1 tatlı kaşığı sirke, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, bir miktar su ve küçük pamuk topları

Bir kap içinde karıştırdığınız sirke, tuz, zeytinyağı ve suyu küçük pamuk topları yardımıyla tırnaklarınıza sürünüz. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile ellerinizi yıkayınız. Haftada ortalama 3 defa yapabileceğiniz bu kür ile de 1 ay sonunda sağlıkla uzamış tırnaklara kavuşabilirsiniz.

 • Lavanta ile Tırnak Uzatma Kürü

Malzemeler: Yarım cezve su, 1 yemek kaşığı lavanta ve pamuk topları

Bir cezvenin yarısına kadar koyduğunuz suyu kaynatınız. Kaynamakta olan suyun içine 1 yemek kaşığı lavantayı ekleyip kısık ateşte 5 dakika daha kaynatıp ocağı kapatınız ve karışım ılık hâle gelene kadar bekleyiniz. Ilımış karışımı pamuk topları yardımıyla tırnaklarınıza sürüp 20 dakika bekleyiniz ve ardından ılık su ile yıkayınız. 2 günde bir bu karışımı uyguladığınız zaman kısa bir süre içinde tırnaklarınızın uzadığını fark edeceksiniz.

 • Susam Yağı ile Tırnak Uzatma Kürü

Malzemeler: 1 yemek kaşığı susam yağı, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı sirke ve pamuk topları

Bir kap içinde susam yağı, limon suyu ve sirkeyi karıştırınız. Hazırladığınız karışımı pamuk topları yardımıyla tırnaklarınızın diplerinden uçlarına doğru sürüp, özellik tırnak diplerine karışımı iyice yediriniz. Haftada 2 kez uyguladığınız bu kür ile kısa sürede uzun tırnaklara kavuşabilirsiniz.

 • Bitkisel Tırnak Uzatma Kürü

Malzemeler: 1 tutam maydanoz, 1 tutam nane, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı maden suyu, 1 bardak su ve pamuk

Öncelikle maydanoz, nane ve suyu bir cezvede kaynatıp soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra maden suyu ve zeytinyağını da ekleyip iyice karıştırınız. Hazırladığınız bu karışımı pamuklar yardımıyla tırnaklarınıza sürünüz. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile ellerinizi yıkayınız. Haftada 3 kez uygulayabileceğiniz bu kür ile kısa sürede uzun tırnaklara kavuşabilirsiniz.

 

Bu yazı 130 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM