Koronavirüs tedbirleri kapsamında Çankırı’da maske takma zorunluluğu getirildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Çankırı'da maske takma zorunluluğu getirildi
Paylaş
 

Çankırı’da, Şehir Hıfzıssıhha Heyeti’nca alınan karar yönünde, bugün saat 24.00’ten itibaren maske takma lüzumluluğu getirildi.

Son Dakika: Kısa çalışma tahsisatı ve işsizlik tahsisatı 1 ay daha uzatıldı
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan söyleme yapıyor
Rui Vitoria’nın menajeri: Victoria, Al Nasr’da mutlu olduğu için F.Bahçe’yi yalanladı

Çankırı Valiliği’nden yapılan söylemede, devletin, tüm müesseseleriyle koronavirüs salgınının dağılmasını ve yurttaşın yaşamını tehdit etmesini yasaklamak için her türlü ihtiyatı aldığı ve uyulması gereken kaideleri tanımlayıp, paylaştığı belirtilerek, şunlar kaydolundu:

“Bu kapsamda; 22.06.2020 tarihli bültende hadise rakamındaki eksilmenin devamı için yurttaşlarımızın maske kullanımı, sosyal mesafe ve paklik mevzusunda zorunlu hassasiyeti sürdürmeleri hususunda bilgilendirme yapılmıştır. Ancak; bu mevzuda gereken hassasiyet gösterilmemiş ve şehrimizdeki hadise rakamı çoğalarak devam etmiştir. Bu sebeple; Şehir Hıfzıssıhha Heyeti ‘29.06.2020 tarihi saat 00.00’dan itibaren şehrimiz genelinde yurttaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki kamu binaları, pazar yerleri, bahçe, bulvar, sokak, cadde gibi tüm kamusal alanlarda ağzı ve burnu tamamen kapatacak biçimde maske kullanılmasının gerekli olduğuna’ karar vermiştir. Alınan karara uymayan yurttaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Yasasının 282’nci ve değişik maddeleri gereğince para cezası verilecektir”

HANGİ ŞEHİRLERDE MASKESİZ CADDEYE ÇIKMAK YASAK?

Öte yandan, koronavirüs önlemleri kapsamında maskesiz caddeye çıkmanın yasak olduğu şehir rakamı 59’a yükseldi. Maske kullanımının güçün olduğu şehirler şu biçimde:

Maskesiz caddeye çıkmanın yasak olduğu şehirler şöyle:

Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak.Bu yazı 25 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM