Kadınlara bir not

Kadınlara bir not
Paylaş
 

Bayanlar, erkek tipi kelliğin rehabilitasyonunda erkeklerle aynı rehabilitasyon ve temkine usullerini kullanamazlar.
Çocuk doğurma yaşını geçmedikçe ya da hamile kalmanız mevzubahisi oldukça, erkek tipi kelliğin rehabilitasyonunda erkeklerin kullandığı ilaçlan kullanmayı düşünmeniz dahi olası değildir. Bazı gidişatlarda hekiminiz Propecia’yı ya da erkeklerin kullandığı öteki rehabilitasyonları reçetenize yazabilir; ama ancak hamile kalmayacak ya da gebeliğinizi doğumla sonuçlandırmayacaksanız.

Propeçia’nm etkin maddesi finasteride, erkek fetüslerde doğum sakatlıklanna neden olabilir.
Erkek tipi kelliğin rehabilitasyonu için kullanılan tıbbi ilaçlar gibi, nebatsal rehabilitasyonlar da genellikle yalnızca erkekler içindir. Şayet hamile kalacaksanız bunları kullanmayın. Bu nebatların DHT’yi yasaklama özel­likleri fetüsü etkileyebilir.
Rehabilitasyon biçiminize karar vermeden evvel dokto­runuzla bu mevzuları tartışın.

Bilim adamları, saç kaybı meseleyi olan bayanlar için de potansiyel rehabilitasyonlar geliştirmektedirler; bu surattan rahat olun.
Bayanlara uygulanan saç transplantasyonları zaferli olmaktadır. Bu usul, erkek tipi kelliği olan bayanlara sıcaklıkla öneri edilir.

Aynı zamanda, hormon seviyelerinizi ve saç kaybınızda faktör olabilecek hormonal balansı­zliğin sebeplerini tanımlayacak testler de dahil olmak üzere, bütün bir fiziksel tetkikten geçerek, saç kaybınızın kökenini bulmaya çalışmalısınız.

Bu yazı 76 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM