Japonya da Remdesivir’e onay verdi

Japonya da Remdesivir'e onay verdi
Paylaş
 

Yukarıya Çık

Amerika Birleşik Devletlerinin acil vaziyetlerde koronavirüs rehabilitasyonunda kullanımına izin verdiği Remdesivir ilacı, Japonya’da da onaylandı

Japonya da Remdesivir'e onay verdi

Dünyadaki tesirini sürdüren koronavirüs salgınının rehabilitasyonuyla alakalı Japonya’da kritik bir büyüme yaşandı.

Daha evvel Amerika Birleşik Devletlerinin acil vaziyetlerde korona virüs rehabilitasyonunda kullanımına izin verdiği Remdesivir, Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylandı.

İHA’da yer alan habere göre, üretici şirket Gilead Sciences’ın legal prosedürler için Japonya’ya Pazartesi günü müracaat yapmasının ardından değerlendirmede bulunan Bilim Heyeti, ilacın Japonya’da kullanımına yeşil ışık yaktı.

Remdesivir’in hudutlu dağıtım hacmi ile aktiflik ve güvenliği hakkında az rakamdaki muayenehane çalışma sebebiyle yalnızca gidişatı ciddi olan hastalarda kullanılacağı aktarıldı.

EBOLA İÇİN GELİŞTİRİLMİŞTİ

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Gilead Sciences tarafından ebola rehabilitasyonunda kullanılmak üzere geliştirilen Remdesivir’in korona virüs semptomlarını iyileştirmede tesirli olduğu söylenmiş, Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA ilacın acil vaziyetlerde Covid-19 hastalarında kullanımına 1 Mayıs’ta izin vermişti.

Japonya hükümeti de koron virüs hastalarının muhtemel rehabilitasyon usulü olarak görülen Remdesivir’in kullanımı için zorunlu legal prosedürlerin süratlendirileceğini duyurmuştu. Son olarak Avrupa Birliği’nin ilacın kullanımına izin vermesi gündeme gelmişti.

Bu yazı 67 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM